15 lipca 2024

Dzień Otwarty w przedszkolu w Czerniczynie

W Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie, odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Reklamy

 

Celem spotkania było przekazanie rodzicom informacji na temat organizacji przedszkola, oswajanie maluchów z nowym otoczeniem. Rodzice mieli możliwość obserwowania swoich dzieci wśród rówieśników, podczas wspólnej zabawy. Mogli także porozmawiać z wychowawcą o nurtujących ich wątpliwościach dotyczących przyjścia i pobytu dziecka w przedszkolu.

Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych na torze przeszkód z kolorowych materacy, zabawach dydaktycznych z chustą animacyjną. Maluchy przez całe spotkanie mogły swobodnie bawić się w sali, budować z klocków, „gotować” w kąciku kuchennym, oglądać książeczki. Na zakończenie spotkania rodzice razem z dziećmi wykonywali zabawki z przygotowanych materiałów, które dzieci zabrały do domu, jako pamiątkę z pobytu na Dniu Otwartym w naszym przedszkolu.

Reklamy

Rekrutacja do Punktu Przedszkolnego trwa do 23 marca 2018 r. Karty zgłoszeń dostępne są u pani Anny Karcz, wychowawcy przedszkola lub do pobrania na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie.

 

źródło i fot. SP Czerniczyn

Reklamy