3 grudnia 2023

Dzień Seniora w Moroczynie

Powróćmy jak za dawnych lat – pod takim hasłem odbywała się w dniu 6.01.2018 roku, w święto Trzech Króli, uroczystość z okazji Dnia Seniora w Moroczynie.

Reklamy

 

Ukoronowani seniorzy w osobach Czesława Nowaka (ur.1933), Józefy Malinowskiej (ur.1935) i Edwarda Studzińskiego (ur.1923), otrzymali upominki od obecnych na uroczystości: wójta Gminy Hrubieszów Jana Mołodeckiego, przewodniczącego Rady Gminy Janusza Jędrzejewskiego i Danuty Kozłowskiej radnej Rady Powiatu w Hrubieszowie, którzy nie zapomnieli również o organizatorach, czyli Sołectwie Moroczyn i miejscowym Kole Gospodyń Wiejskich.

Obecni też byli inni goście tradycyjnie zapraszani na tą uroczystość. Zespół „Czerwona Jarzębina” w części artystycznej pod tytułem ”Lata trzydzieste, lata czterdzieste”, przypomniał śpiewane w tym okresie piosenki, prezentując się w strojach, które nosiły damy dworu. Wszystko to za sprawą chęci przypomnienia seniorom ich lat młodości oraz pamięci o rodzinie dziedzica Chrzanowskiego, która zamieszkiwała w pałacu w Moroczynie.

Reklamy

W nastroju świąteczno – noworocznym śpiewano także kolędy i pastorałki. Tradycyjnie też przyjęto w poczet seniorów dwie nowe osoby, które status seniora nabyły w bieżącym roku.

Był to już XVII Dzień Seniora, który zapisywany jest w formie papierowej w kronikach KGW i zespołu, a także w formie elektronicznej. Podczas prezentacji multimedialnej z przebiegu Dnia Seniora w 2017 roku, organizatorzy poprosili o dostarczanie fotografii i innych pamiątek, które wykorzystane zostaną do odtworzenia historii mieszkańców, w związku z trwającymi przygotowaniami do uczczenia 550- lecia istnienia miejscowości Moroczyn.

 

Tekst: IKC 

fot. Organizatorzy