29 maja 2024

Ferie w bibliotekach gminy Hrubieszów [ZDJĘCIA]

Ferie zimowe są idealnym czasem do spędzenia go w sposób kreatywny i aktywny ze swoimi rówieśnikami, dlatego moc ciekawych atrakcji przygotowały dla dzieci i młodzieży biblioteki z gminy Hrubieszów.

Biblioteka Publiczna w Stefankowicach rozpoczęła zajęcia dla dzieci 17 stycznia. W pierwszym dniu ferii przeprowadziła gry i zabawy z nagrodami. Tego dnia powstały też przepiękne kartki wykonane metodą scrapbooking, które trafiły do babć i dziadków w dniu ich święta. Kolejny dzień ferii z biblioteką uczestnicy spędzili w Parku Trampolin ” Fort Jump” w Zamościu.

16 stycznia Biblioteka Publiczna w Dziekanowie i Świetlica Wiejska w Teptiukowie zorganizowały warsztaty z wykonywania kartek metodą scrapbooking. Dzieci wykonały własnoręcznie upominki dla swoich ukochanych dziadków, wykazując się przy tym nie lada kreatywnością. W następnych dniach biblioteka zorganizowała również czas na zabawę i gry integracyjne, jak również zajęcia plastyczne. Nie zabrakło też głośnego czytania ulubionych opowieści. W ramach zajęć w trakcie ferii odbyła się również wycieczka do Parku Trampolin „Fort Jump” w Zamościu.

­

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Moniatyczach ferie zimowe rozpoczęły się 16 stycznia i trwały trzy dni w czasie których dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w grach i zabawach. Nie zabrakło również zadań plastycznych, a także kulinarnych przeprowadzonych przez panie z KGW Moniatycze. Dzieci mogły się wykazać w przygotowaniu pizzy i ciasteczek na warsztatach kulinarnych. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach decoupage. W kolejnym dniu wykonały bransoletki, pierścionki, naszyjniki i zawieszki do telefonów.

Biblioteka Publiczna w Kosmowie w trakcie ferii zimowych zorganizowała warsztaty z wykonywania tortu papierowego jako podarunku dla dziadków i warsztaty ze zdobienia plastrów drewna metodą decoupage. Odbyły się także zajęcia z gry na bębnach, które były prowadzone przez instruktora Wiesława Jędruszczaka. 21 stycznia wspólnie z KGW Kosmów zorganizowała „Bal Karnawałowy” i tam prowadziła animacje dla uczestników.

Biblioteka Publiczna w Czerniczynie w pierwszym tygodniu ferii organizowała zajęcia w okolicznych świetlicach wiejskich. W Masłomęczu pierwszego dnia odbyły się gry i zabawy ruchowe, dzieci chętnie i aktywnie brały udział w każdym zaproponowanym działaniu. Następnego dnia wykonywaliśmy malunki farbkami do szkła na słoiczkach i butelkach. Biblioteka odwiedziła również Świetlicę Wiejską w Metelinie i przeprowadziła warsztaty z wykonywania okazjonalnych kartek metodą scrapbooking, które zostały wręczone babciom i dziadkom w dniu ich święta. Od 23 stycznia rozpoczęliśmy ferie w bibliotece wspólnie ze Świetlicą Wiejską i paniami z KGW Czerniczyn. Pierwszego dnia dzieci malowały na płótnie zimowe krajobrazy i lepiły z piankoliny zwierzęta. Nie zabrakło także zdrowego ruchu przy aktywnych grach i zabawach. Drugiego dnia bibliotekę odwiedziły dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Metelinie i wspólnie wykonywaliśmy biżuterię z koralików.

19 stycznia biblioteki i świetlice zorganizowały wspólny wyjazd na teatrzyk kukiełkowy do Świetlicy Wiejskiej w Kozodawach na przedstawienie pt. „Baśń o dwunastu miesiącach”. Poza przygotowywanymi zajęciami w Bibliotekach i świetlicach, bibliotekarki prowadziły animację na balach karnawałowych w Obrowcu, Czerniczynie, Czumowie i Brodzicy. Mamy nadzieję, że przygotowane przez bibliotekarki różnorodne formy zabawy skierowane do dzieci o różnych zainteresowaniach sprawiły, że mogły one w twórczy i kreatywny sposób spędzić czas ferii zimowych. Mamy nadzieję, że przygotowane przez bibliotekarki różnorodne formy zabawy skierowane do dzieci o różnych zainteresowaniach sprawiły, że mogły one w twórczy i kreatywny sposób spędzić czas ferii zimowych.źródło i fot. UG Hrubieszów / Bibliotekarki Gminy Hrubieszów


Zobacz też:

Jubileusz 100-lecia urodzin Pana Tadeusza Wesołowskiego [ZDJĘCIA]

Jubileusz 100-lecia urodzin Pana Tadeusza Wesołowskiego [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →