Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Horodle

Tegoroczne ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Horodle dobiegły końca, jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych nie będzie brakowało.

Reklamy

 

Trzy razy w tygodniu do biblioteki z uśmiechem na twarzy przybiegały dzieci, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas zajęć dzieci mogły wykazać się manualnie, tworząc kartki walentynkowe m.in. metodą kolażu z gazet. Zdolności plastyczne i techniczne uczestnicy wykorzystali do tworzenia „łapacza jajek”, afrykańskich masek oraz portretów postaci bajkowych wymyślonych i stworzonych przez siebie. Dodatkową atrakcją była możliwość sfotografowania się w portrecie.

Wiele emocji, pozytywnej rywalizacji dostraczyła zabawa w detektywów, której tematem przewodnim była podróż po kontynencie afrykańskim. Zagadki logiczne, matematyczne, krzyżówki, praca z atlasami, leksykonami, umiejętność szybkiego kojarzenia faktów, wykorzstanie kodów QR stanowiły nie lada wyzwanie, z którymi uczestnicy poradzili sobie znakomicie.

Podczas ferii nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć czytelniczych i literackich, ulubioną lekturą okazały się „wierszyki łamiące języki”. Każdy z uczestników podczas zajęć literackich wykazał się pomysłowością we wspólnym tworzeniu słowo po słowie bajki. Dwukrotnie biblioteka zamieniła się w mini salę kinową, w której oglądano filmy :

” Klan urwisów” oraz ” Jak zostać kotem”.

Dużo radości dostarczyły gry zręcznościowe, zajęcia ruchowe z wykorzystaniem chusty aimacyjnej oraz ulubiona przez wszystkich zabawa w kalambury. Każde zajęcia umilił dzieciom skromny poczęstunek. Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy!

 

tekst i fot.: Biblioteka w Horodle