Ferie w Świetlicy Wiejskiej w Metelinie

Tegoroczne ferie zimowe w Świetlicy Wiejskiej w Metelinie rozpoczęły się 9 lutego i trwały do 13 lutego 2015 roku. Zajęcia te połączone były z programem profilaktycznym w zakresie nadużywania alkoholu, narkotyków oraz zachowań agresywnych jak również programem proekologicznym.

Reklamy

 

Dzieci miały zagospodarowany czas od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12.00 do 16.00 oraz w piątek od 9.00 do 16.00. Prowadzącym zajęcia był pracownik świetlicy: Lidia Wieczorek. Cieszy fakt, że dzieci i młodzież bardzo chętnie i licznie uczestniczyły w spotkaniach.

Podczas zajęć odbył się turniej gry w warcaby, bilard oraz piłkarzyki. Dzieci mogły sprawdzić swoich sił w roli kucharzy; przygotowały przepyszne gofry, zdrowe surówki i kanapki na gorąco. Nie zabrakło gier i zabaw integracyjnych oraz zajęć plastycznych.

W trakcie kolonii odwiedziła nas pani Bronisława Zięba, która przedstawiła dzieciom bardzo ciekawą i pouczającą prelekcję na temat zgubnych skutków nadużywania alkoholu, narkotyków dopalaczy i papierosów. Po spotkaniu dzieci przygotowały plakaty promujące zdrowy tryb życia i ostrzegające przed sięganiem po używki.

Wspólnie z pracownikiem Lasów Państwowych nadleśnictwa Strzelce panem Markiem Danilczukiem obchodziliśmy Dzień dokarmiania zwierzyny leśnej , która przypada na 11 lutego. Po wysłuchaniu przygotowanej prelekcji pan Marek zaprosił zebranych do wzięcia udziału w krótkim quizie dotyczącym znajomości ptaków przebywających w okresie zimowym w Polsce.

Wszyscy z wielkim zaangażowaniem odpowiadali na zagadki. Następnie dzieci pochwaliły się przygotowanymi specjalnie na tę okazję karmnikami, wykonanymi samodzielnie w świetlicy. Nasz gość swoim profesjonalnym okiem rzucił na karmniki i zatwierdził iż mogą zostać zawieszone. I tak też zrobiliśmy. Dzięki fachowej wiedzy jaką zdobyliśmy dzięki uprzejmości pana Marka wiedzieliśmy czym i jak często karmić zwierzęta, które możemy spotkać niedaleko naszych domów.

Ostatnim ale nie mniej ciekawym punktem naszych ferii był wyjazd do Zamościa; gdzie czas miło płyną w kinie na filmie „Pingwiny z Madagaskaru 2” w jakości 3D oraz podczas wspaniałej zabawy w centrum zabaw „Jaś i Małgosia”.

Dzieci wrócił bardzo zmęczone ale jeszcze bardziej szczęśliwe, że mogły w tak przyjemny sposób zakończyć ferie i od poniedziałku już na pełnych obrotach powrócić do zajęć szkolnych.

Dziękujemy panu Sołtysowi Wiesławowi Błaszczukowi za pomoc w zorganizowaniu zimowiska oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za udostępnienie kuchni na czas ferii.

Zimowisko zorganizowano z funduszu sołeckiego Wsi Metelin oraz z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Hrubieszowie.

Opiekun świetlicy:

Lidia Wieczorek