Ferie zimowe 2014 w Koble

W czasie ferii zimowych w dniach 27-30 stycznia 2014r., w godz. 12.00 -15.00 dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy w Koble nie miały czasu na nudę.

Reklamy

Na początku uczestnicy zostali podzieleni na grupy oraz zapoznawali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Odbyły się zajęcia z formowania masy solnej, zabawy ruchowe, konkursy sprawnościowe i wiedzy. Został zorganizowany konkurs na wykonanie krajobrazu zimowego na dużych arkuszach. 

Dużą radość sprawiły uczestnikom wspólne zabawy: taniec na gazecie, taniec z balonem, kalambury. Zostały także przeprowadzone zajęcia z profilaktyki uzależnień oraz odbyła się prelekcja „Jak szkodliwy i niebezpieczny jest alkohol dla człowieka”. Dzieci słuchały bajki terapeutycznej o rodzinie, która boryka się z problemem alkoholowym w między czasie odbył sie konkurs plastyczny pt. „Alkoholowi mówimy NIE”.

Reklamy

Zostali wyłonieni zwycięzcy. Najlepszą atrakcją ferii zimowych było wyjście saneczkowe na pobliską górkę oraz kulig z ogniskiem. Na szczęscie było dużo śniegu a podgoda nam dopisała. 

Podczas wypoczynku zimowego dzieci miały zapewniony drobny poczęstunek. W przygotowanie atrakcyjnych zajęć podczas ferii zaangażowali się rodzice, Pani Sołtys, pracownik świetlicy oraz członkinie KGW.

Tegoroczne ferie były sfinansowane przez Gminną Komisję do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Hrubieszowie. Wszystkim uczestnikom zajęć dopisywał dobry humor. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w pamięci dzieci i młodzieży.