Ferie zimowe w świetlicy wiejskiej w Kozodawach

W dniach od 9.02.2015r. do 13.02.2015r. zorganizowano w świetlicy w Kozodawach zimowisko dla dzieci i młodzieży z naszej miejscowości. W wypoczynku uczestniczyły
dzieci i młodzież, nad którymi opiekę każdego dnia, sprawowały panie z KGW.

Reklamy

 

Organizatorzy zapewnili wszystkie materiały, przybory potrzebne do realizacji wszystkich zajęć, które były prowadzone w oparciu o wcześniej opracowany program.


Poniedziałek 9.02.2015r.

Reklamy

Pierwszy dzień wypoczynku rozpoczął się od spotkania organizacyjnego. Przedstawiony został uczestnikom program wypoczynku, ustalono regulamin w postaci kontraktu, który przez cały okres wypoczynku widniał przy wejściu. Następnie prowadzone były zabawy ułatwiające integrację i poznanie się w nowej grupie, rozwijające umiejętności szybkiego i skutecznego myślenia, zabawy plastyczne – rysowanie na żądanie, wspólne rysunki. Każdego dnia przed rozejściem się do domów uczestnicy wypoczynku spożywali pyszne kanapki, tosty i pili gorącą herbatę lub kakao.


Wtorek 10.02.2015r. 

W tym dniu wszyscy mogli zrzucić zbędne kilogramy oraz poprawić samopoczucie poprzez prowadzony  przez Panią Iwonę Warszawę aerobik. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie  ćwiczenia, zmęczenie było wielkie, jednak aktywność nie ustawała. Następnie dzieci na spokojnie  zajęły się grami planszowymi.


Środa 11.02.2015r.

W trzecim dniu wypoczynku głównym zajęciem było wykonanie biżuterii. Dziewczynki i chłopcy bardzo zaangażowali się w tę pracę, robili naszyjniki, bransoletki, które wzięli ze sobą do domu. Praca ta pochłonęła  dużo czasu.  Tego dnia też wykonywane były prace plastyczne węglem drzewnym, które  zostały wywieszone na tablicy w świetlicy. Pozostały czas został przeznaczony na grę w ping ponga.


Czwartek 12.02.2015r. – wycieczka

W tym dniu dzieci zebrały się pod gimnazjum w Kozodawach by wyjechać na jednodniową wycieczkę do Zamościa. Wyjazd spod szkoły o godz. 730. Pierwszym miejscem atrakcji po przyjeździe do Zamościa było lodowisko. Po wypożyczeniu łyżew i wejściu na taflę lodową wszyscy z różnym skutkiem zaczęli próbować swoich umiejętności. Jazda na łyżwach  sprawiła dzieciom wielką frajdę. Szaleli wszyscy  niezależnie od wieku. Następnie dzieci miały możliwość obejrzenia realizacji audycji w Katolickim Radio Zamość. Kolejnym punktem  wycieczki było kino „Stylowy”, w którym dzieci obejrzały przygodowy  film pt. „Bella i Sebastian” o niezwykłej przyjaźni i bohaterstwie psa. Jednak co dobre, szybko się kończy. W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji „Leśna” w Karpiu, gdzie wszyscy mogli zjeść smaczny obiad. O godz.15 30 wszyscy pełni niezapomnianych wrażeń wróci do Kozodaw, skąd rodzice odebrali swoje pociechy.


Piątek 24.01.2014r.

Kolejny dzień naszego spotkania upłynął w równie miłej atmosferze. Były przeprowadzone różne zabawy rekreacyjno-sportowe, poczym przystąpiliśmy do ozdabiania styropianowych  kaczuszek, kogucików  i jajek. Była to mozolna i trudna praca różnymi technikami: wycinanka, wyklejanka, malowanie farbami.  Wykonanie  ozdób, pochłonęło dużo czasu  efekt został osiągnięty. Wszyscy uczestnicy prace zabrali ze sobą.

Na zakończenie i podsumowanie zimowiska dzieci w dowód wdzięczności i podziękowania  przygotowały krótką inscenizację pt.”Baba Jaga- inaczej”. Zachęcały w niej do zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Na występ zostali zaproszeni najbliżsi i organizatorzy, którzy obdarowali wszystkich uczestników upominkami. W czasie całego zimowiska choć panowała niezbyt zimowa pogoda to towarzyszyła nam przemiła i ciepła  atmosfera. Uczestnicy  zimowiska są bardzo wdzięczni i bardzo dziękują organizatorom: Pani Sołtys, Radzie Sołeckiej i KGW za zorganizowanie tego  wypoczynku.

 


Opiekun: Marianna Kurzępa