Funkcjonariusze SG z Chłopiatyna zlikwidowali nielegalną plantację marihuany – ZDJĘCIA, WIDEO

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Chłopiatynie wspólnie z tomaszowskimi kryminalnymi zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma marihuany oraz 163 krzaki konopi indyjskich.

Reklamy

Wspólne działania funkcjonariuszy z placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chłopiatynie oraz tomaszowskich kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej doprowadziły do ustaleń, że mieszkaniec Ulhówka uprawia nielegalną plantację marihuany.

Na działce rolnej w gminie Ulhówek ujawniono i zabezpieczono 135 krzaków konopi indyjskich, a także przedmioty służące do uprawy roślin oraz fotopułapkę zamontowaną w pobliżu roślin.

Reklamy

Mundurowi ustalili właściciela plantacji i dokonali zatrzymania 27-letniego mieszkańca gminy Ulhówek. W miejscu jego przebywania zabezpieczono blisko 100 gramów marihuany.

Dalsze działania doprowadziły do wynajmowanego przez 27-latka na terenie Warszawy mieszkania, w któym ujawniono w specjalnie przygotowanych do uprawy konopi namiotach, kolejne sadzonki marihuany oraz blisko 1,5 kilograma suszu roślinnego. Namioty były specjalistycznie wyposażone w wentylatory, filtry powietrza, termometry i lampy oświetlenia, które mundurowi również zabezpieczyli do sprawy.

Łącznie zabezpieczono 163 krzaki konopi i ponad 1,5 kilograma suszu roślinnego oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy roślin.

Wobec 27-latka sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy z możliwością zmiany tego środka z chwilą wpłacenia poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysiąca złotych. Zatrzymanemu grozi kara od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.


(info, wideo i fot. KPP Tomaszów Lubelski, NOSG / youtube.com)


Zobacz też:

Wypadek w Świerszczowie – ZDJĘCIA

Wypadek w Świerszczowie – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Instagramie