25 lipca 2024

Funkcjonariusze SG z Dołhobyczowa walczą z nielegalnym hazardem

Kolejna wspólna akcja funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej zakończyła się zabezpieczeniem nielegalnych automatów do gier hazardowych. Wspólne działania prowadzone były na terenie Chełma.

Reklamy

20 maja, funkcjonariusze Straży Granicznej z Dołhobyczowa oraz Służby Celno-Skarbowej z Lublina prowadzili wspólną kontrolę w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu. W wyniku prowadzonych czynności w jednym z lokali na terenie Chełma mundurowi ujawnili 3 automaty do gier.

Biorący udział w kontroli biegły z zakresu informatyki śledczej potwierdził hazardowy charakter urządzeń. Podczas prowadzonych w lokalu czynności funkcjonariusze znaleźli ponadto u obsługi punktu środki odurzające w postaci mefedronu (blisko 13 g) oraz marihuany (0,74 g).

Reklamy

W sprawie urządzania i prowadzenia nielegalnych gier na automatach wszczęte zostało postępowanie karne-skarbowe, które prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy.  Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Jednocześnie organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu, grozi kara administracyjna w wysokości stu tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu. W zakresie ujawnionych narkotyków sprawę przejęła do prowadzenia Komenda Miejska Policji w Chełmie.

Reklamy

(info i fot. NOSG, KAS)


Zobacz też:

Straż Graniczna rozbiła grupę produkującą nielegalny tytoń – ZDJĘCIA, WIDEO

Straż Graniczna rozbiła grupę produkującą nielegalny tytoń – ZDJĘCIA, WIDEO


LubieHrubie na Instagramie