Gm. Hrubieszów: Literackie podróże małe i duże [ZDJĘCIA]

„Moja ,Twoja, Nasza Biblioteka” to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W związku z tą akcją, 10 maja w Świetlicy Wiejskiej w Dziekanowie odbyła się kolejna edycja Gminnego Turnieju Czytelniczego „Literackie podróże małe i duże”.

Reklamy

Uczestnikami konkursu byli uczniowie kl. I-III szkół podstawowych z terenu gminy Hrubieszów.

Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn, reprezentujących Szkoły Podstawowe w: Czerniczynie, Husynnem, Mienianach, Moniatyczach, Stefankowicach oraz w Szpikołosach.

Reklamy

Zadaniem trzyosobowych drużyn było rozwiązanie różnorodnych zadań – testu, krzyżówki, obrazkowego planu wydarzeń, które treścią obejmowały znajomość przeczytanych lektur tj. J. Brzechwa – ,,Na wyspach Bergamutach”, „ Kłamczucha”, J. Tuwim – „Zosia Samosia”, „Bambo”, W. Cichoń – „Cukierku ty łobuzie”, H. Ch. Andersen – „ Calineczka” oraz A. C. Centkiewiczowie – „Zaczarowana zagroda”.

Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stefankowicach. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Husynnem, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Mienianach.

Dla wszystkich uczestników turniej był okazją do rywalizacji oraz dobrej zabawy. Konkurs został przygotowany przez Biblioteki Publiczne w Dziekanowie i Stefankowicach, działające w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach.źródło i fot. GOK w Wołajowicach


Zobacz też:

Jedyne takie miejsce – radiowa Jedynka w Hrubieszowie

Jedyne takie miejsce – radiowa Jedynka w Hrubieszowie


Zerknij na Instagram →