19 maja 2024

Gmina Dołhobyczów: 7-latka zadławiła się cukierkiem. Uratował ją dzielnicowy

„…Dzięki jego postawie, wraca mi wiara w ludzi. Jestem dumna, że Posterunek Policji w Dołhobyczowie ma takiego Funkcjonariusza…” – to słowa listu, jaki wpłynął do hrubieszowskiej komendy w podziękowaniu za pomoc, jaką okazał dzielnicowy w niebezpiecznej sytuacji.

Dzielnicowy z Posterunku Policji z Dołhobyczowie – st. asp. Piotr Skurski, wykonywał swoje codzienne obowiązki służbowe w terenie. Kiedy przejeżdżał radiowozem przez miejscowość Oszczów w gminie Dołhobyczów, podjechał do niego samochód, z którego wybiegła roztrzęsiona kobieta. Wskazała, że w samochodzie siedzi jej 7-letnia córka, która zadławiła się cukierkiem i potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Słysząc słowa kobiety, policjant pobiegł do pojazdu. Ponieważ nie było chwili do stracenia, dzielnicowy rozpoczął akcję ratunkową, wziął dziecko na ręce i oklepywał plecy dziewczynki do momentu, aż ta zwróciła zalegającą treść pokarmową i zaczęła normalnie oddychać. Dziecko wraz z matką trafiło do szpitala, gdzie otrzymało niezbędną pomoc medyczną.

Po kilku dniach, kiedy 7-latka i jej mama wróciły do domu, wdzięczna za pomoc kobieta, na ręce Pani Komendant hrubieszowskiej Policji przesłała pismo z podziękowaniami za wzorowe zachowanie Dzielnicowego.

Napisała m.in: „(…) st. asp. Piotr Skurski, dla mnie jako matki i zwykłego człowieka – jest bohaterem. Dzięki jego postawie, wraca mi wiara w ludzi. Jestem dumna, że Posterunek Policji w Dołhobyczowie ma takiego Funkcjonariusza (…)”.

Życzymy dziewczynce i jej mamie dużo zdrowia i dziękujemy za miłe słowa uznania pod adresem policjanta – napisali hrubieszowscy funkcjonariusze na swojej stronie internetowej.

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Hrubieszów: Będzie monitoring miejski i rozbudowa HOSiR. Polski Ład w powiecie hrubieszowskim. Te projekty zdobyły dofinansowanie

Hrubieszów: Będzie monitoring miejski i rozbudowa HOSiR. Polski Ład w powiecie hrubieszowskim. Te projekty zdobyły dofinansowanie


LubieHrubie na Instagramie