Gmina Dołhobyczów: Sukces KGW Chochłów

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chochłowie zdobyły dwie pierwsze nagrody i jedną drugą w półfinale konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa.

Reklamy

10 lipca 2020 r., w Zamościu odbył się półfinał konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Tematem przewodnim konkursu były jabłka lubelskie.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu pięciu powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego, janowskiego rywalizowały między sobą w trzech kategoriach konkursowych: na najlepszą szarlotkę z wykorzystaniem lubelskich jabłek, na najlepsze potrawy, produkty i przetwory kulinarne z wykorzystaniem lubelskich jabłek, a także na najlepsze wyroby rękodzielnicze.

Reklamy

Gospodarne i wyjątkowe kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich w Chochłowie również wzięły udział w konkursie. Panie przygotowały: bigos z jabłkami, który zapewnił im I miejsce w półfinale, szarlotkę dającą II miejsce oraz w kategorii rękodzieło zaprezentowały haftowany obrus wykonany przez Panią Annę Stasiuk, za który otrzymały I miejsce w półfinale.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki podczas gali finałowej konkursu.

źródło i fot. UG w Dołhobyczowie