Gmina Dołhobyczów: Wybuch gazu z butli w Kadłubiskach – ZDJĘCIA

W sobotę, przed godziną 14 doszło do wybuchu gazu z butli w budynku mieszkalnym w miejscowości Kadłubiska, w gminie Dołhobyczów. Jedna osoba została ranna.

Reklamy

W dniu 2 stycznia 2021 roku o godzinie 13:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie wpłynęła informacja o wybuchu gazu z butli w budynku mieszkalnym w miejscowości Kadłubiska, w gminie Dołhobyczów.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej potwierdziły się informacje ze zgłoszenia.

Podczas wybuchu, w budynku przebywały dwie osoby. Jedna nie potrzebowała pomocy medycznej, drugiej osobie pierwszej pomocy udzielili ratownicy z OSP KSRG Dołhobyczów i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

Z wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wybuchu gazu był pożar od instalacji podgrzewacza wody, co spowodowało przepalenie przewodu gazowego elastycznego. Poszkodowany, chcąc ugasić pożar, wyciągnął butlę z szafki i postawił na środku pomieszczenia, nie zakręcając jej, co przyczyniło się do wybuchu i jednocześnie ugaszenia pożaru.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była wada instalacji elektrycznej.

Na miejsce przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. Tomasz Zwolak oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który stwierdził, że budynek nie stwarza zagrożenia i zezwolił na dalsze użytkowanie. O zdarzeniu powiadomiony został wójt gminy Dołhobyczów oraz gminny zespół zarządzania kryzysowego.

W akcji udział wzięły 4 zastępy straży pożarnej, w tym 14 strażaków. Wstępnie straty oszacowano na 60 tys. zł.

­

info i fot. KP PSP w Hrubieszowie


Zobacz też:

Gmina Uchanie: Tragiczny pożar w Gliniskach. Podczas dogaszania ratownicy natrafili na spalone ciało mężczyzny – ZDJĘCIA