Gmina Dołhobyczów: Zatrzymano nielegalnych imigrantów oraz organizatora przerzutu

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Dołhobyczowa zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów oraz organizatora ich przerzutu przez granicę.

Reklamy

17 marca, patrol Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Dołhobyczowa, zatrzymał w pobliżu granicy trzech mężczyzn. Podczas prowadzonej kontroli okazało się, że wszyscy są obywatelami Ukrainy.

Dwóch z nich nielegalnie przekroczyło wcześniej „zieloną granicę” z Ukrainy do Polski. Mężczyźni nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium naszego kraju. Wyjaśnili, że przekroczyli nielegalnie granicę z zamiarem podjęcia pracy w Polsce lub Niemczech.

Reklamy

Trzeci z zatrzymanych, przebywający w Polsce legalnie, przyjechał samochodem po odbiór imigrantów. Po zakończeniu wobec niego czynności procesowych został zwolniony, a w jego sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące organizowania nielegalnej migracji. Na poczet przyszłej kary, zabezpieczono znalezione przy mężczyźnie środki finansowe w kwocie 850 euro.

Za organizowanie innym osobom przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, przekazano służbom Ukrainy.

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Tir utknął pod wiaduktem – ZDJĘCIA

Tir utknął pod wiaduktem – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Twitterze