Gmina Horodło: 18-latek odpowie za włamania

Hrubieszowscy policjanci ustalili sprawcę włamań do budynku gospodarczego na terenie gminy Horodło. Łupem włamywacza, były piły do drewna oraz alkohol. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec tej samej gminy. 18-latek usłyszał już zarzuty, teraz odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy


Hrubieszowscy kryminalni działając na podstawie własnych ustaleń operacyjnych zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Horodło, który odpowie przed sądem za dokonanie dwóch włamań, na terenie tejże gminy.

Jak ustalili policjanci, młodzieniec włamał się po raz pierwszy w połowie grudnia bieżącego roku do budynku gospodarczego, skąd po wybiciu szyby w oknie skradł 2 piły do drewna, 2 przedłużacze elektryczne, sekator do gałęzi oraz 8 butelek alkoholu. 75-letni właściciel budynku oszacował wówczas wartość strat na kwotę około 300 zł.

Reklamy

Jak się okazało, ten sam mężczyzna w wigilię, włamał się ponownie do tego samego budynku gospodarczego. 18-latek usłyszał już zarzuty, teraz odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.źródło: KPP Hrubieszów (EK)