21 czerwca 2024

Gmina Horodło: Akcja pomocy dla pani Nataszy – ZDJĘCIA

Zorganizowaliśmy wspólnie z gminą Horodło akcję pomocy dla pani Nataszy – biednej mieszkanki powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

Zorganizowaliśmy wspólnie z gminą Horodło i skoordynowaliśmy akcję pomocy doprowadzenia wody do budynku, zrobienia odpływu, instalacji zewnętrznej i wewnętrznej, bojlera do ciepłej wody, szafki i umywalki oraz wysłaliśmy zapas opału do pieca – dla pani Nataszy – biednej mieszkanki powiatu hrubieszowskiego.

Pani Natasza żyła, jak ludzie w dziewiętnastym wieku – bez toalety w budynku, bez bieżącej wody, ze starą studnią, z której wiadrem czerpała wodę i nosiła do domu, żeby podgrzać w garnku na piecu kaflowym i umyć się w misce.

Reklamy

Schorowana, potrącona przez samochód kobieta, dramatycznie potraktowana przez los, której nikt nie chciał pomóc, zarabia grosze ręcznie rozłupując orzechy dla jednego z przedsiębiorców, zaś skorupki wykorzystuje do opalania pieca kaflowego. Jej historia poruszyła nasze serca. Od nowego roku, szczęśliwie udało nam się poprawić choć trochę jej warunki życiowe.

Przy akcji współpracował z nami wójt gminy Horodło Krzysztof Bożek, pracownicy Zakładu Komunalnego w Horodle, przedsiębiorca Robert Maciejczyk i pomocny sąsiad pani Nataszy – pan Bartek oraz pani Wiesia Agustynek – regionalna aktywistka ze Szlachetnej Paczki. To pani Wiesia często uświadamia nas, w jakich trudnych warunkach niektórzy żyją, pomaga wszystkim dookoła, sama żyjąc bardzo skromnie, borykając się z problemami finansowymi. To prawdziwa bohaterka.

Reklamy

Dziękujemy wszystkim za wspólną akcję pomocy dla pani Nataszy.

Chcemy nieść przesłanie: pomagajmy innym – każdy może pomóc. Apelujemy w szczególności do przedsiębiorców z powiatu hrubieszowskiego – włączcie się do akcji i wspólnie pomagajmy, wspólnie możemy więcej!

Tomasz Bieńkowski


Na zdjęciach ja (Tomasz) i moja małżonka Anna w koszulkach Szlachetnej Paczki, pani Wiesia i aktywiści ze Szlachetnej paczki, pracownicy Zakładu Komunalnego w Horodle, pan Robert (fot. Tomasz Bieńkowski).


Zobacz też:

Hrubieszów: Muszkieterowie z pomocą

Hrubieszów: Muszkieterowie z pomocą – ZDJĘCIA

Kanał YouTube lubiehrubie »