Gmina Horodło: Chciała sprzedać plecak za 70 złotych – straciła 1,5 tysiąca

31-letnia mieszkanka gminy Horodło chciała sprzedać plecak. Zawierzyła potencjalnej klientce, weszła w przesłany przez nią link i postępowała zgodnie z instrukcjami. Gdy podała jej swoje dane z konta zniknęło 1,5 złotych.

Reklamy

W ostatnim czasie, policjanci przyjmują coraz więcej zgłoszeń dotyczących oszustw internetowych. Tylko w okresie wakacyjnym przyjęto blisko 40 tego typu spraw. W ostatnim czasie wpłynęło kolejne takie zgłoszenie. 31-letnia mieszkanka gminy Horodło poinformowała, że padła ofiarą oszusta na popularnym portalu ogłoszeniowym.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że wystawiła na portalu aukcyjnym do sprzedaży plecak za 70 zł. Za pośrednictwem komunikatora internetowego WhatsApp skontaktowała się z nią potencjalna klientka zainteresowana zakupem.

Reklamy

W celu sfinalizowania transakcji, oszustka przesłała przez komunikator link. Sprzedająca postępowała zgodnie z instrukcjami. Po wejściu w przesłany link wpisała swoje dane wraz z numerem karty kredytowej. Następnie kontakt z osobą kupującą się zerwał. Jak się potem okazało, z konta 31-latki zniknęło 1,5 tysiąca złotych.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Na stronie serwisu ogłoszeniowego OLX możemy przeczytać „Prowadź rozmowy w ramach czatu OLX – tutaj są one bezpieczne”. Pamiętajmy, aby nigdy nie klikać w żadne zewnętrzne linki umożliwiające płatność.

­

(info: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Dożynki w Horodle – ZDJĘCIA

Dożynki w Horodle – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie