8 grudnia 2023

Gmina Horodło, Gmina Hrubieszów: Wydrukowali sobie co najminiej 10 tys. zł. Odpowiedzą za fałszerstwo

Hrubieszowscy policjanci na podstawie własnych ustaleń zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę, którzy odpowiedzą za fałszowanie pieniędzy. Jak ustalili policjanci, 20-letni mieszkaniec gminy Horodło działając wspólnie i w porozumieniu z trzema innymi osobami podrobił co najmniej 100 banknotów o nominale 100 zł.

Reklamy


Hrubieszowscy kryminalni na podstawie własnych ustaleń operacyjnych ustalili i zatrzymali cztery osoby, z gminy Horodło i Hrubieszów, które odpowiedzą za fałszowanie pieniędzy.

Jak ustalili policjanci, 20-letni mieszkaniec gminy Horodło w swoim domu, wykorzystując drukarkę, działając wspólnie i w porozumieniu z trzema innymi osobami podrobił co najmniej 100 banknotów o nominale 100 zł. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, proceder ten trwał od czerwca bieżącego roku.

Reklamy

Mężczyzna wprowadził do obiegu około 16 sztuk podrobionych banknotów. Jak ustalono, 20-latek płacił fałszywymi pieniędzmi między innymi kupując za nie bezakcyzowy towar od obywateli Ukrainy.

20-letni mieszkaniec gminy Horodło oraz jego 22 i 23-letni kompani, a także 18-letnia kobieta, zostali zatrzymani przez policjantów i odpowiedzą za fałszowanie pieniędzy oraz wprowadzanie ich do obiegu. Policjanci zabezpieczyli sprzęt, który służył do drukowania banknotów oraz same „fałszywki”.

Wczoraj Sąd zastosował środki zapobiegawcze wobec zatrzymanych osób. 20-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Natomiast pozostała trójka została objęta dozorem Policji. Za fałszowanie pieniędzy kodeks karny przewiduje karę do 25 lat pozbawienia wolności.źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)