Gmina Horodło: Kolejny groźny wypadek w Kopyłowie. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Do kolejnego groźnego wypadku doszło w środę po południu w Kopyłowie, w gminie Horodło. Na skrzyżowaniu dróg zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej.

Reklamy

– W dniu 18.05.2022 o godz 15.30 doszło do kolejnego groźnego wypadku w miejscowości Kopyłów – relacjonują strażacy ochotnicy z Horodła. – Zgłoszenie dotyczyło zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z naszej jednostki. Po przybyciu na miejsce zastano dwie osoby poszkodowane, które wymagały pilnej pomocy naszych ratowników. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym, po czym zostali oni przejęci przez zespoły ratownictwa medycznego. APELUJEMY DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI W TYM MIEJSCU! – dodają druhowie z Horodła.

– W dniu 18.05.2022 roku o godzinie 15.27 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Kopyłów – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z hrubieszowskiej Straży Pożarnej. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia czterech zastępów Straży Pożarnej zastano wypadek dwóch pojazdów osobowych – BMW X3 i Volvo V40. Samochody znajdowały się na kołach, jeden w przydrożnym rowie, natomiast drugi na polu. Kierujący pojazdami sami opuścili samochody przed przybyciem służb ratowniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w transporcie poszkodowanych osób do karetek pogotowia. Następnie strażacy odłączyli akumulatory oraz zebrali płyny eksploatacyjne z jezdni.

Reklamy

Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia – jak informują strażacy – było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Dokładny przebieg wypadku ustala Policja.

W akcji ratowniczej na miejscu wypadku uczestniczyły dwie jednostki OSP z Horodła, dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Hrubieszowie (łącznie 14 strażaków), dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz trzy patrole Policji. Interwencja na miejscu zdarzenia trwała 59 minut, a straty wstępnie oszacowano na około 50 tysięcy złotych.

­

(info i fot. OSP Horodło, KPPSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. asp. sztab. Marek Stępora, st. asp. Damian Lemiński.)


Zobacz też:

Gmina Horodło: Groźny wypadek w Kopyłowie. Kilka osób poszkodowanych (ZDJĘCIA)

Gmina Horodło: Groźny wypadek w Kopyłowie. Kilka osób poszkodowanych (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie