22 lipca 2024

Gmina Horodło: Kontrabanda w garażu i samochodzie

Hrubieszowscy policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą we współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 47- letniego mieszkańca gminy Horodło, który odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. W garażu i samochodzie ujawnili blisko 2 tys.paczek papierosów bez akcyzy.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą we współpracy z funkcjonariuszami KAS weszli na teren posesji 47- letniego mieszkańca gminy Horodło.  Ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy funkcjonariusze odnaleźli w garażu na terenie posesji mężczyzny.

Następne 900 paczek nielegalnego towaru ujawnione zostały w pojeździe marki Volvo, który stał zaparkowany przed domem 47- latka.

Reklamy

Jak ustalono, właścicielem pojazdu w którym znajdował się nielegalny towar, jest 29- letni obywatel Ukrainy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 2 tysiące paczek papierosów.

Uszczuplenie skarbu państwa sięgnęło blisko 33 tysięcy złotych. Kodeks karno – skarbowy za ten czyn przewiduje karę grzywny i przepadek zarekwirowanego towaru.

Reklamy

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)