Gmina Horodło: Pijany i na zakazie podawał dane swojego brata

Zatrzymany kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami i na dodatek próbował oszukać policjantów, podając dane innej osoby.

Reklamy

 

W czwartek, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Horodło funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierującego volkswagenem. Po dotarciu na miejsce i zbadaniu stanu trzeźwości 52 letniego kierowcy okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Kiedy policjanci poprosili go o dane osobowe, próbował wprowadzić ich w błąd podając imię i nazwisko swojego brata. Okazało się, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2022 roku, wydany przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie.

Reklamy

Po sprawdzeniu w systemie policyjnym wyszło dodatkowo na jaw, że pojazd którym kierował 52-latek nie jest dopuszczony do ruchu.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Odpowie on teraz przed sądem za jazdę na zakazie i „na podwójnym gazie” oraz za podanie niewłaściwych danych osobowych.

 

źródło: KPP Hrubieszów / EK