Gmina Horodło: Uwaga! Komunikat w sprawie przydatności do spożycia wody z wodociągu Kobło Kolonia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Hrubieszowie wydał komunikat w sprawie warunkowej przydatności do spożycia wody z wodociągu Kobło Kolonia.

Reklamy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Hrubieszowie poinformował, że w badaniach jakości wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Kobło Kolonia stwierdzono podwyższoną liczbę bakterii grupy coli w jst/100 ml wody, przy jednoczesnym wykluczeniu obecności w badanych próbkach bakterii Escherichia coli i enterokoków.

Bakterie te nie stwarzają istotnego zagrożenia zdrowia dla konsumentów. Zaleca się, aby wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością gotować minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania odstawić do ostudzenia.

Reklamy

Trwają prace mające na celu przewrócenie jakości wody zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U.z 2017 r., poz. 22944). Nastąpi chlorowanie wody i wyczuwalny będzie zapach chloru – informuje Urząd Gmina Horodło. – Chlorowanie będzie odbywać się do 21.10.2022 r.

­

źródło: UG Horodło, fot. arch. lubiehrubie


Zobacz też:

Pożar silosu w Dobromierzycach. W akcji gaśniczej uczestniczyło 22 strażaków [ZDJĘCIA]

Pożar silosu w Dobromierzycach. W akcji gaśniczej uczestniczyło 22 strażaków [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →