Gmina Horodło: Wypadek w Kopyłowie. Autolaweta z przewożonymi pojazdami w rowie (ZDJĘCIA)

Wczoraj doszło do groźnie wyglądającej kolizji w Kopyłowie, w gminie Horodło. Osobowa skoda zderzyła się z auto-lawetą przewożącą dwa pojazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Reklamy

– W dniu 21.04.2022 roku, o godzinie 13.55, na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Kopyłów – relacjonuje oficer prasowy hrubieszowskiej PSP st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia czterech zastępów Straży Pożarnej, zastano kolizję auto-lawety, na której przewożone były dwa samochody oraz pojazdu osobowego marki Skoda Octavia. Wszyscy uczestnicy samodzielnie opuściły swoje pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Jedna osoba została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz kierowaniu ruchem. Następnie po usunięciu pojazdów z drogi, jezdnię oczyszczono z połamanych elementów plastikowych oraz resztek szkła.

Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia, jak informują strażacy – było wymuszenie pierwszeństwa przez auto-lawetę.

W działaniach uczestniczyły: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2 zastępy JRG Hrubieszów oraz 2 zastępy OSP KSRG Horodło – łącznie 15 strażaków.

Dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia ustalają hrubieszowscy policjanci.

­

(info i fot. KPPSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. asp. sztab. Marek Stępora)


Zobacz też:

Różowa Walizka – Hrubieszów, Zosin, Horodło… (WIDEO)

Różowa Walizka – Hrubieszów, Zosin, Horodło… (WIDEO)


RANO

Rano