22 lipca 2024

Gmina Hrubieszów: 65 lat minęło! Jubileusz KGW Kozodawy [ZDJĘCIA]

Koło Gospodyń Wiejskich w Kozodawach powstało w 1957 roku.

Reklamy

Pierwszą przewodniczącą była Władysława Bukowiec, później funkcje tę sprawowały: Aniela Mielnik, Zofia Kukla, ponownie Aniela Mielnik, Zofia Jadczuk i Krystyna Mazur. Obecnie Kołem kieruje Monika Żak.

Koło organizowało różne uroczystości, m.in.: Dzień Seniora, Dzień Dziecka czy Dzień Kobiet. Wiele z nich prowadzonych jest obecnie. KGW corocznie uczestniczy w Dniu Samorządu Terytorialnego i Dożynkach a wieniec z 2016 roku zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Zbierzcie kłosy na wieniec” – etap regionalny.

Reklamy

Panie jeżdżą na wycieczki. Były w Kazimierzu Dolnym, w Nowej Dębie a w ramach zimowiska swoje dzieci zawiozły na lodowisko do Zamościa. Były z wizytą w studio Radia Zamość. W 2017 przewodnicząca KGW uszyła i rozdała mieszkańcom flagi biało-czerwone. Organizują szkolenia i kursy np. kulinarne czy krawieckie, dawniej w prywatnych domach, dzisiaj w pięknej i nowoczesnej świetlicy.

Na okoliczność Jubileuszu członkinie KGW zorganizowały uroczyste spotkanie. Władze Roztoczańskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Tomaszowie Lub. i przewodnicząca Rady Gminnej KGW oraz przedstawiciele władz samorządowych gminy, gminnego ośrodka kultury przybyli na spotkanie z nagrodami, które wspomogą pracę Koła. Były Listy Gratulacyjne i Podziękowania dla KGW i członkiń, także tych, które z różnych powodów nie należą już do Koła.

Reklamy

Część artystyczną wystawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ślipczu z siedzibą w Kozodawach, którzy przybyli razem z dyrekcją tej placówki. Oprawę muzyczną – zespół Lawenda z Telatyna – zapewnił RZRKiOR w Tomaszowie Lub.

Uroczystość odbyła się 18 czerwca 2022 roku w miejscowej świetlicy.

­

Jacek Fuchs

Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach

(fot. Jacek Fuchs)

­

­


Zobacz też:

Przedszkolaki z Czerniczyna na wycieczce w Zamościu [ZDJĘCIA]

Przedszkolaki z Czerniczyna na wycieczce w Zamościu [ZDJĘCIA]