Gmina Hrubieszów: A towarzyszyła im Biało-Czerwona. W Zajęczym tempie

8 listopada 2019, gmina Hrubieszów zorganizowała II Bieg Sztafetowy Szlakiem Niepodległej.

Reklamy

 

Jak Polska długa i szeroka w kraju organizowane są uroczystości niepodległościowe: pikniki, biegi oraz inne imprezy o patriotycznym charakterze.

8 listopada 2019, w „przeddzień” rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości gmina Hrubieszów zorganizowała II BIEG SZTAFETOWY SZLAKIEM NIEPODLEGŁEJ.

Sztafetowy bieg rozpoczął się w Kułakowicach Trzecich, gdzie zapalono znicz na kopcu – mogile z okresu I wojny światowej, a zakończył przy kościele w Moniatyczach, w którym znajduje się mogiła żołnierzy poległych podczas wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku.

W biegu, któremu tempo nadawał Zając – Tomasz Zając – Wójt Gminy Hrubieszów, a do którego zachęcał niezdecydowanych jeszcze podczas trwania imprezy, uczestniczyli przedstawiciele sołectw, szkół, instytucji, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i wszyscy chętni, chcący tą formą uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Przy tej okazji należy przypomnieć, że niepodległość utraciliśmy ponownie we wrześniu 1939, a odzyskaliśmy pod koniec ubiegłego wieku.

 

Tekst, wideo, fot.: Jacek Fuchs – GOK Wołajowice