Gmina Hrubieszów: Bezpieczne Ferie w Dąbrowie

Hrubieszowscy policjanci w związku z działaniami prewencyjnymi „Bezpieczne Ferie” odwiedzili tym razem dzieci w świetlicy wiejskiej w Dąbrowie.

Reklamy

 

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas ferii, dzielnicowy wraz z policjantem zajmującym się profilaktyką społeczną, uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi, w świetlicy wiejskiej w Dąbrowie.

Policjanci w trakcie pogadanki informowali najmłodszych o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zimowego wypoczynku. Przestrzegali, aby nie wchodzić na zamarznięte akweny wodne i unikać zabaw w ich pobliżu.

Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Podkreślili, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Przestrzegali również przed kontaktami z obcymi i zagrożeniami wynikającymi z sięgania po używki. Przypomnieli uczniom, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych oraz zasady postępowania w razie wypadku.

Zwrócili również uwagę oraz omówili na wybranych przykładach, jakie zachowania są zabronione i mogą powodować określone konsekwencje prawne.

 

źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / J.K.