Gmina Hrubieszów: Czytać każdy może… (ZDJĘCIA)

11 maja, w świetlicy wiejskiej w Moniatyczach, odbyła się kolejna edycja Gminnego Turnieju Czytelniczego pt. „Czytać każdy może”, do której tym razem zostali zaproszeni uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu gminy Hrubieszów.

Reklamy

Głównym celem konkursu było kształtowanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół w Czerniczynie, Moniatyczach oraz Stefankowicach.

Uczestnicy konkursu pracowali w trzyosobowych drużynach, rozwiązując pięć zadań, które treścią obejmowały znajomość przeczytanych lektur tj. „Akademia pana Kleksa” J. Brzechwy, „Hobbit” J.R.R. Tolkiena oraz „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza. Do zadań uczestników należało rozwiązanie testu, krzyżówki oraz wykreślani, a także narysowanie portretu Pana Kleksa.

Uczestnicy konkursu wykazali się świetną znajomością lektur. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stefankowicach, drugie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czerniczynie, na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Moniatyczach.

Konkurs został przygotowany przez biblioteki publiczne: w Dziekanowie i Stefankowicach, działające w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach.

­

(info i fot. Gmina Hrubieszów)


Zobacz też:

Gmina Hrubieszów: Laurka dla mamy (ZDJĘCIA)

Gmina Hrubieszów: Laurka dla mamy (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie