Gmina Hrubieszów: Dostaną laptopy i tablety

Gmina Hrubieszów zakupiła już 28 laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem, które zostaną przekazane dla 8 szkół z terenu gminy. Oprócz tego do szkół trafi jeszcze 6 tabletów.

Reklamy

 

Wniosek, złożony przez Gminę Hrubieszów na zakup laptopów został pozytywnie oceniony. Oznacza to przyznanie gminie dofinansowania w ramach Konkursu Grantowego Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, w kwocie 59.581,20 zł. Stanowi to 100% wartości zakupu. Wydatki poniesione przez gminę pochodzą ze środków Unii Europejskiej.

Nie czekając na ocenę złożonego wniosku, Gmina Hrubieszów zakupiła już 28 laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem, które zostaną przekazane dla 8 szkół z terenu gminy. Obecnie sprzęt jest przygotowywany do przekazania. Ma służyć do zdalnej nauki.

Oprócz tego do szkół trafi jeszcze 6 tabletów, które zostały przekazane Gminie Hrubieszów i zakupione zostały w ramach przedsięwzięcia Zarządu Województwa Lubelskiego pod hasłem: „Lubelskie Wspiera Uczniów”. Mają trafić do ośmioklasistów i pomagać im w przygotowaniach do egzaminów.

 

info i fot. UG Hrubieszów