Gmina Hrubieszów: Dzień Seniora z opłatkiem

Uroczysty wieczór wigilijny dla Seniorów, i nie tylko, zorganizowano 13 grudnia br. w Gródku. Spotkania opłatkowe tego dnia odbyły się także w Mienianach i Moniatyczach.

Reklamy

 

Uroczysty wieczór wigilijny dla Seniorów, i nie tylko, zorganizowano 13 grudnia br. w Gródku. O tradycjach bożonarodzeniowych i zwyczajach tych świąt przypomniały członkinie KGW a w odpowiednią atmosferę wprowadziły kolędy w wykonaniu Katarzyny Beda z Zamościa.

Życzenia z opłatkiem poprzedziła wspólna modlitwa, którą poprowadził ks. Marek Giergiel – proboszcz parafii Ducha Św. w Hrubieszowie. Składając życzenia Seniorom uhonorowano najstarszych z obecnych: Seniora i Seniorkę.

Reklamy

Organizatorzy, a byli nimi Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Gródku, otrzymali z rąk wójta gminy Hrubieszów Jana Mołodeckiego i przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Fedorczuka nagrodę finansową.

A wszystko przy wspólnym kolędowaniu i świątecznych potrawach. Był barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, gołąbki i ryby w różnej postaci.


***


Spotkania opłatkowe tego dnia odbyły się także w Mienianach i Moniatyczach, gdzie w wigilijny nastrój wprowadzili m.in. uczniowie z miejscowych szkół, wystawiając okolicznościowe części artystyczne. źródło i fot. UG Hrubieszów