Gmina Hrubieszów: Jesienne warsztaty z GOK (ZDJECIA)

Animatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach przygotowali propozycję warsztatów na jesienne popołudnia zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Reklamy

Podczas jesieni wcale nie musi być ciemno, zimno i nudno. Animatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach wiedzą jak ją umilić. W tym celu przygotowali propozycję warsztatów na jesienne popołudnia zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

W każdy poniedziałek października, w Kozodawach, we współpracy ze Stowarzyszeniem Społeczno-Kulturalnym „Swoje chwalimy”, odbywają się warsztaty z szydełkowania. Robótki szydełkowe to rozwijające kreatywność i zdolności manualne rękodzieło zarówno dla młodszych jak i starszych. Podczas warsztatów uczestnicy nauczyli się szydełkowania od podstaw, poznali szydełkowe ściegi oraz dowiedzieli się jak czytać schematy. Efektem końcowym będzie własnoręcznie wykonana podkładka pod kubek oraz koszyk ze sznurka. Po zakończonych warsztatach każdy uczestnik będzie mógł zabrać do domu wykonaną przez siebie robótkę.

Reklamy

Na świetlicy wiejskiej w Masłomęczu odbyły się „Warsztaty dla Pań” czyli zajęcia z kreatywnego tworzenia ozdób jesiennych. Głównym celem spotkania, które zainicjowała Pani świetliczanka było pożyteczne spędzanie czasu wolnego poprzez wykorzystanie sztuki, odkrywanie i rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności. Uczestniczki wykonały piękne ozdoby na plastrach drewna z wykorzystaniem m.in. szyszek, kasztanów, orzechów, kory, mchu chrobotka, sznurka oraz elementów drewnianych i ekologicznych. Drugą wykonaną przez uczestniczki pracą był wianek z szyszek, który może ozdobić drzwi wejściowe albo posłużyć jako stroik na stół.

Na świetlicach wiejskich w Dąbrowie, Masłomęczu oraz Metelinie odbyły się warsztaty dla dzieci z wykonywania upominków z okazji „Dnia Nauczyciela”. Powstały piękne kartki z wykorzystaniem metody scrapbookingu, w której specjalizują się Animatorzy z naszego GOK-u. Dodatkowo dzieci wykonały i ozdobiły „czekoladowniki”, w których mogą wręczyć słodki upominek dla swojego nauczyciela.

„Jesiennym Warsztatom” z GOK-iem towarzyszyło jak zawsze mnóstwo zabawy i uśmiechu. Organizatorzy dziękują wszystkim pracownikom świetlic oraz osobom zaangażowanym w organizację warsztatów.

­

(info i fot. GOK Wołajowice)


Zobacz też:

Dzień Edukacji Narodowej w Mirczu (ZDJĘCIA)

Dzień Edukacji Narodowej w Mirczu (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie