Gmina Hrubieszów: Karaoke, moda, warsztaty…

6 kwietnia zostały wybrane w gminie Hrubieszów inicjatywy złożone w ramach konkursu „Wschodnia Strona Animacji – II edycja”.

Reklamy

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach. Projekt „Wschodnia Strona ANIMACJI – II edycja” jest realizowany we współpracy z Wójtem Gminy Hrubieszów Tomaszem Zającem.

Celem konkursu jest dofinansowanie inicjatyw lokalnych zgłaszanych przez mieszkańców gminy Hrubieszów, a w szczególności pomysłów, które zaangażują i aktywizują lokalne społeczności, integrują mieszkańców oraz mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji.

Na konkurs wpłynęło 13 inicjatyw.

Komisja konkursowa w składzie:

  • przewodnicząca – Aleksandra Muzyczuk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach,
  • członek – Aneta Dąbrowska, Przewodnicząca Rady Gminy Hrubieszów,
  • członek – Justyna Jezierska, Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Mienianach,
  • członek – Bartłomiej Kusidło, pracownik Urzędu Gminy Hrubieszów,
  • członek – Malwina Filańska-Marcych, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach,

dokonała przeglądu i oceny zgłoszonych inicjatyw. W swojej ocenie zwracała uwagę na oryginalność i innowacyjność projektu, użyteczność projektu dla społeczności lokalnej, otwartość i odwagę działania, liczbę zaangażowanych w projekt przedstawicieli społeczności lokalnej oraz perspektywę współpracy z GOK podczas realizacji inicjatyw i po zakończeniu projektu.

KOMISJA KONKURSOWA WYBRAŁA NASTĘPUJĄCE INICJATYWY:
  1. „Warsztaty kreatywne” to inicjatywa, którą będzie realizowała Pani Agnieszka Hojda w miejscowości Wolica. Pomysł kierowany jest do kobiet z terenu gminy Hrubieszów powyżej 15 roku życia, w terminie od 1 do 30 czerwca bieżącego roku. „Warsztaty kreatywne” to cykl warsztatów z zakresu carvingu, decoupage’u, sospeso oraz foamiranu.
  2. „Wieczory karaoke” będą realizowane w świetlicy wiejskiej w Kozodawach oraz na terenie gminy Hrubieszów przez Zuzannę Solarską przy pomocy opiekuna Pawła Solarskiego. Spotkania z karaoke będą odbywały się od 1 maja do 31 października 2022 roku i są skierowane do wszystkich mieszkańców gminy Hrubieszów.
  3. „Dla tych co lubią styl BOHO w modzie” to projekt skierowany dla osób lubiących luz i swobodę w modzie i interesują się szyciem, który będzie realizowała Pani Maria Jezierska w Kozodawach. Podczas zajęć uczestnicy będą uczyć się kroić i szyć odzież w stylu BOHO. Całość zakończona zostanie pokazem mody
  4. „Sznurkiem malowane. Warsztaty z makramy” będą odbywały się w świetlicy wiejskiej w Metelinie, a realizować je będzie Pani Marzanna Szymczuk od maja bieżącego roku. Pomysł jest skierowany do mieszkańców gminy Hrubieszów powyżej 15 roku życia. Podczas spotkań uczestnicy poznają sztukę wiązania węzłów koronkowe wzory, co pozwoli tworzyć ze sznurka różnorodne dekoracyjne przedmioty.
  5. „Warsztaty Świętojańskie” to inicjatywa Pani Agnieszki Kyć, która będzie realizowana w Kosmowie w miesiącach maj-czerwiec bieżącego roku. Projekt skierowany jest do mieszkańców Kosmowa i okolic. W ramach inicjatywy zaplanowano wyjazd do Muzeum Wsi Lubelskiej, podczas których uczestnicy poznają zwyczaje, wierzenia i obrzędy związane z Wigilią Św. Jana. Zdobyte doświadczenia będą mogli wykorzystać podczas organizacji „Nocy Świętojańskiej”. W ramach inicjatywy odbędą się również warsztaty z wicia wianków.

Organizatorzy wyrażają podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

­

(info, grafika: Gmina Hrubieszów)


Zobacz też:

TVP3 Lublin z gminy Hrubieszów i Horodło (WIDEO)

TVP3 Lublin z gminy Hrubieszów i Horodło (WIDEO)