22 kwietnia 2024

Gmina Hrubieszów: Laurka dla babci i dziadka (ZDJĘCIA)

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Z tej okazji w gminie Hrubieszów odbyły się spotkania zorganizowane dla babci i dziadków oraz warsztaty dla dzieci, podczas których zostały wykonane laurki.

Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach przeprowadził warsztaty z wykonywania laurki dla babci i dziadka w Szkole Podstawowej w Mienianach, Punkcie Przedszkolnym w Cichobórzu przy SP w Mienianach, szkole Podstawowej w Czerniczynie oraz na świetlicy wiejskiej w Wolicy. Pakiety na laurki zostały również przekazane do świetlic wiejskich w Brodzicy oraz Metelinie, a warsztaty przeprowadziły panie świetliczanki. Warsztaty z wykonywania laurek oraz upominków dla babci i dziadka zostały także przeprowadzone w Bibliotekach Gminy Hrubieszów: Moniatyczach, Stefankowicach, Czerniczynie, Kosmowie, a także w Punkcie Bibliotecznym oraz świetlicy wiejskiej w Teptiukowie.

„Dzień Babci i Dziadka” został również zorganizowany na świetlicach wiejskich w Wolicy oraz Masłomęczu. W świetlicy wiejskiej w Wolicy odbyły się warsztaty dla najmłodszych, podczas których zostały wykonane piękne laurki dla Babci i Dziadka. Największą atrakcją tego szczególnego dnia, było przedstawienie Teatrzyku Kukiełkowego Jacy-Tacy pt. „Opowieść wigilijna”. Przedstawienie dostarczyło wielu niesamowitych wrażeń oraz skłoniło do refleksji. Podobało się zarówno babciom, dziadkom oraz wnukom. W świetlicy wiejskiej w Masłomęczu „Dzień Babci i Dziadka” rozpoczęto emocjonującym koncertem solowym Pani Marceliny Pogódź-Kukiełki. Dla wszystkich Babci i Dziadków, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto, wystąpił również Teatrzyk Kukiełkowy „Jacy-Tacy”.

­

(info i fot. UG Hrubieszów / GOK Wołajowice)


Zobacz też:

Czerniczyn: Najpiękniejsze bombki przedszkolaków (ZDJĘCIA)

Czerniczyn: Najpiękniejsze bombki przedszkolaków (ZDJĘCIA)