30 maja 2024

Gmina Hrubieszów: Laurka dla mamy (ZDJĘCIA)

Dzień Matki to święto, które ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i jest podziękowaniem za trud włożony w wychowanie. Właśnie to święto jest idealną okazją, by podarować swojej mamie wyjątkowy prezent.

Własnoręcznie zrobiona laurka wyrazi jak bardzo kochamy nasze Mamy oraz pokaże naszą wdzięczność za ich opiekę i troskę. Propozycją Bibliotek Gminy Hrubieszów były warsztaty dla dzieci z wykonywania kartek metodą scrapbooking. W każdej bibliotece lub świetlicy chętne dzieci mogły wykonać upominek dla swojej mamy. Warsztaty odbywały się od 16 do 24- tego maja.

Gminna Biblioteka w Moniatyczach przeprowadziła warsztaty dla 4 grup wiekowych: dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz klas I,II i III ze Szkoły Podstawowej w Moniatyczach. Biblioteka Publiczna w Stefankowicach dla dzieci z Punktu Przedszkolnego” Wilczęta” i klasy II ze Szkoły Podstawowej w Stefankowicach. Biblioteka Publiczna w Czerniczynie przeprowadziła warsztaty w Świetlicach Wiejskich Masłomęczu i Metelinie. Biblioteka Publiczna w Dziekanowie we współpracy ze Świetlicami Wiejskimi przeprowadziła warsztaty dla miejscowych dzieci w Dziekanowie i Teptiukowie. W Bibliotece Publicznej w Kosmowie również odbywały się warsztaty dla czytelników i dla wszystkich zainteresowanych z okolicy.

Mamy nadzieję, że laurki wykonane samodzielnie przez dzieci na naszych zajęciach wywołają uśmiech na twarzy każdej mamy, ponieważ nie ma nic lepszego niż prezent od serca. Pamiętajmy o uroczystym obchodzeniu tego niezwykłego dnia, nieważne jest przecież, czy mamy lat 12 czy 50, zawsze jesteśmy i będziemy dziećmi, w oczach naszych mam, a najważniejsza jest pamięć – czytamy na stronie gminy Hrubieszów.

­

(info i fot. Gmina Hrubieszów / GOK)


Zobacz też:

Czerniczyn: Uczczono 78. rocznicę bitwy pod Monte Cassino (ZDJĘCIA)

Czerniczyn: Uczczono 78. rocznicę bitwy pod Monte Cassino (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie