22 lipca 2024

Gmina Hrubieszów: Miejsca przygotowane – przedszkolaków mało

Wszystkie oddziały przedszkolne w gminie Hrubieszów są przygotowane na ponowne przyjęcie dzieci. Formalnie zostały otwarte w środę 6 maja, ale zainteresowanie rodziców jest niewielkie.

Reklamy

 

– Oddziały przedszkolne działają przy wszystkich naszych szkołach podstawowych w Czerniczynie, Husynnem, Mienianach, Moniatyczach, Stefankowicach i Ślipczu. Pierwszego dnia trafiło do nich jedno dziecko, a dzień później nie było już żadnego – relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Hrubieszów Tomasz Zając.

Jego zdaniem ponowne otwarcie wymienionych placówek to nie tylko danie rodzicom możliwości posłania dzieci do przedszkoli, ale również okazja dla personelu na wdrożenie nadzwyczajnych zasad pracy. Zastrzega jednak, że jeśli do końca tego tygodnia frekwencja się nie zmieni, samorząd nie wyklucza podjęcia decyzji o ponownym zawieszeniu zajęć w tych placówkach, w których nie będzie przedszkolaków.

Reklamy

Na przyjęcie dzieci wszystkie oddziały przedszkolne zostały przygotowane według wytycznych ministerstw zdrowia i edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Zgodnie z tymi zaleceniami liczba dzieci w grupie nie może przekraczać 12, a w salach, w których odbywają się zajęcia, nie może być dywanów, pluszaków ani innych zabawek czy pomocy dydaktycznych, których nie można skutecznie zdezynfekować.

 

źródło: ias24.eu, UG Hrubieszów

Reklamy

 

Zobacz też:

POWIAT – Gmina Mircze: Przedszkola zamknięte do 24 maja

WIADOMOŚCI – Hrubieszowskie przedszkola będą zamknięte przynajmniej do 15 maja