Gmina Hrubieszów: Nowi sołtysi wybrani

Zakończyły się wybory sołtysów i rad sołeckich w gminie Hrubieszów. Mieszkańcy zadecydowali, że w przypadku 10 na 36 sołectw funkcje sołtysów będą pełnić nowe osoby.

Reklamy

 

Ze startu w wyborach zrezygnowali m.in. pełniący te obowiązki przez ponad 40 lat Jan Wlizło z Obrowca i Hipolit Mizerski ze Stefankowic Kolonii. Ich miejsce zajmą odpowiednio – Beata Palichleb i Ireneusz Szewczuk.

Zmiany dotyczą również 8 kolejnych sołectw. W Kułakowicach Pierwszych Andrzej Zając zastąpi Ewelinę Zając, w Łotoszynach obowiązki sołtysa po Idze Wójcickiej przejęła Anna Rudzińska, sołtysem Moniatycz w miejsce Janusza Jędrzejewskiego został Kamil Jarmusz, a w Szpikołosach nowym sołtysem jest Dariusz Kościuk, który został następcą Zuzanny Kurzępy. Ponadto w Ślipczu Robert Drzygało zastąpił Mariana Bańkę, w Świerszczowie obowiązki sołtysa od Janusza Florka przejął Witold Panasiewicz, w Wołajowicach następcą Marka Zielonki jest Ewa Wójcik-Grabarczuk, a nowym sołtysem Wolicy w miejsce Danuty Hojdy został Józef Baczewski.

Po wyborach wśród sołtysów w gminie Hrubieszów jest 11 kobiet i 25 mężczyzn. Podobnie jak w przypadku nowych rad gmin, nowa kadencja sołtysów i rad sołeckich potrwa nie 4 lecz 5 lat.

 

źródło: ias24.eu, UG Hrubieszów