Gmina Hrubieszów: Piknik Rodzinny w Moniatyczach

Wójt Gminy Hrubieszów oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie w dniu 07.09.2014r. w godzinach 13 do 19 zorganizowali Piknik Rodzinny w ramach projektu systemowego „Lepsze Życie”.

Reklamy

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowanego od 2007-2013 roku przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie. W sumie na piknik składały się trzy imprezy tj. zakończenie wakacji organizowanych w ramach kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł „. Za realizację pikniku odpowiadała firma KROPEK.

W niedzielny dzień teren boiska przy Zespole Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach był pełen gwaru i wesołej zabawy, z nieba jak co roku w ten dzień pięknie świeciło nam słoneczko.

Uczestnicy Pikniku mieli okazję do udziału w różnego rodzaju grach i zabawach o charakterze sportowym z elementami profilaktyki (indywidualne, grupowe, integracyjne dzieci z rodzicami) jak np. wyścigi drużynowe, przeciąganie liny, tor przeszkód, chodzenie na szczudłach, zabawy z chustą Klanza, oraz wiele innych zabaw. Każdy kto chciał mógł ozdobić swoją twarz kolorowymi rysunkami, amatorów tej atrakcji nie brakowało.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się tworzenie z balonów zwierzątek, mieczy, kwiatków i innych figur, wszystkie dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, poskakać na trampolinie, pobawić się w zamku z piłeczkami.

Do zabawy udało się zaangażować także dorosłych, którzy razem ze swoimi pociechami przepięknie i z wielkim zaangażowaniem brali udział w konkursach i zawodach.  Na początku Pikniku został ogłoszony konkurs dla rodzin biorących aktywny udział w uroczystościach tego dnia, który polegał na zilustrowaniu hasła „Zachowaj trzeźwy umysł”. Przez cały czas trwania spotkania rodziny miały możliwość stworzyć swoje prace, komisja oceniająca prace wyłoniła 3 najbardziej wyróżniające się rysunki.

I. miejsce – Natalia Wilczek i Lidia Wieczorek z Metelina – siostry

II. miejsce – Kinga i Dorota Kowalczuk z Janek – mama z córką

III. miejsce – Julia i Małgorzata Wichniewicz z Masłomęcza – mama z córką 

Autorzy wygranych prac otrzymali nagrody za łączną kwotę  1000 zł.

 

Nie zabrakło nagród dla wszystkich którzy brali aktywnie udział w organizowanych zabawach, osoby uczestniczące otrzymały słodkie upominki, kredki, długopisy itp. na twarzy każdego dziecka w tym dniu widniał uśmiech.

W ramach powstałego Centrum Integracji Społecznej w Mienianach zorganizowane zostały stoiska trzech warsztatów Warsztat gastronomiczny, Warsztat remontowo-budowlany oraz Warsztat rolno-porządkowy. Uczestnicy warsztatów mieli okazje do prezentacji swoich umiejętności, pokazania czym się zajmują w CIS, jakie prace wykonują. Dużym zainteresowaniem uczestników Pikniku cieszyło się stoisko Warsztatu gastronomicznego który kusił smakołykami własnej roboty: wypiekami ciastkarskimi, dżemami, pasztecikami  można było też skosztować smalcu z ogórkiem itp.

Nie mogło zabraknąć także stoiska projektu „Lepsze życie” obsługiwanego przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, gdzie zasięgnąć można było informacji o projekcie i zrealizowanych w jego ramach zadaniach.

W tym roku na naszym pikniku gościły także osoby ze Stowarzyszenia Wioska Gotów z Masłomęcza, którzy zainteresowanym osobom opowiadali historie Gotów na naszych ziemiach, pokazywali stroje oraz wyroby gockie. Atrakcją dla tych młodszych i starszych uczestników Pikniku był pokaz walki Gotów, oraz możliwość strzelania z łuku czy zobaczenia z bliska  broni, mieczy itp.

Przez cały czas trwania Pikniku dla uczestników był dostępny catering w postaci bigosu jadła gockiego i wody, nie zabrakło też czegoś dla najmłodszych – waty cukrowej, popcornu. Uczestnicy korzystali z wyżywienia zgodnie z zamówieniem.

Odbył się również konkurs „Czas na talent”, którego celem było pokazanie szczególnych umiejętności dzieci i młodzieży, promowanie i wyłonienie talentu 2014 spośród mieszkańców gminy Hrubieszów. Do konkursu zgłosiło się 9 osób oraz trzy zespoły.

Po występach uczestników członkowie komisji na podstawie przeprowadzonej oceny opisowo – punktowej zakwalifikowali do finału 2 osoby oraz 2 zespoły, na które następnie głosowała publiczność. Po zakończeniu głosowania i przeliczeniu głosów przewodniczący komisji
Pan Jakub Szwed ogłosił wyniki:

I. miejsce – Jagoda Kraczuk – nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł

II. miejsce – Jacek Pietrzyk i Sebastian Otręba – nagroda pieniężna w kwocie  700 zł

III. miejsce – Mączka Karolina – nagroda pieniężna w kwocie 400 zł oraz Antosiewicz Elżbieta i Bartosiewicz Patrycja – nagroda pieniężna w kwocie 400 zł

Dodatkowo Pan Tomasz Zając Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego przyznał nagrodę specjalną dla Karoliny Mączki.

 

Dużą atrakcją okazał się występ Pana Jakuba Szweda członka Fundacji Sztukmistrze z Lublina. Pan Jakub wykonał kilka popisowych sztuczek żonglerskich, iluzjonistycznych, które na każdym z nas zrobiły wielkie wrażenie. Zaproszony gość ufundował od siebie nagrodę wybranym uczestnikom konkursu „Czas na talent” w postaci bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Publiczność nagrodziła go wielkimi brawami, a po występnie nadszedł czas na rozdawanie autografów i wspólne zdjęcia z fanami.

Piknik Rodzinny był okazją do spotkania z rodzinami i przyjaciółmi uczestników zaangażowanych w projekt. Dzięki aktywnemu udziałowi wszystkich zaproszonych gości, zaangażowaniu organizatorów oraz utrzymaniu się dobrej pogody Piknik Rodzinny był bardzo udany i przyniósł wiele radości i wrażeń wszystkim uczestnikom. Zamierzone cele zostały zrealizowane, a uczestnicy pikniku powinni wykorzystać umiejętności poznane na pikniku w życiu codziennym jak i zawodowym.

 

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia pikniku  i pomagali przy jego organizacji serdecznie podziękowania składają organizatorzy.

 

Zapraszamy za rok!