Gmina Hrubieszów: Podwójny jubileusz! – ZDJĘCIA

Jubileusz 55-lecia obchodziły w dniu 17 lipca 2021 roku, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Czerwona Jarzębina w Moroczynie, a miejscowy Zespół Wokalno-Teatralny – 15-lecie.

Reklamy

Na uroczystości jubileuszowe przybyli goście: Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Ewa Szałachwiej, delegacja z Roztoczańskiego Związku Rolników Kółek o Organizacji Rolniczych w Tomaszowie Lubelskim z przewodniczącym Feliksem Rębaczem. Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk z Kierownikiem Wydziału Pawłem Kłosińskim. Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Anna Wilkos, Radni: Rady Powiatu Jan Mołodecki z małżonką i Rady Gminy Henryk Herda, przedstawiciel Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Lepsze Jutro” Jadwiga Rędzia – pracownik Urzędu Gminy Hrubieszów, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach Jacek Fuchs, przedstawicielki sąsiednich Zespołów i Kół Gospodyń Wiejskich z Gródka, Szpikołos, Teptiukowa, Husynnego, Kobła, Sołtys Roman Topor i Zastępca Piotr Chomik, była przewodnicząca KGW Alicja Buczko i osoby współpracujące z Kołem. Jubileusz to bardzo ważne święto, a przedstawiciele władz i różnych instytucji poświęcają tak wiele czasu, tylko jednej organizacji.

W podsumowaniu działalności Koła i Zespołu Jubilaci mówili nie tylko o swoich osiągnięciach, ale i o trudnościach dnia codziennego. Jubilaci serdecznie dziękują za okazaną sympatię, życzenia, pamiątkowe grawery, nagrody, prezenty, upominki, dyplomy, listy gratulacyjne, indywidualne podziękowania i przepiękne kwiaty.

Przeżyty czas jubileuszu można porównać do naładowanych akumulatorów w samochodzie. Organizatorzy przepraszają za niedogodności spowodowane upałem, bądź niezamierzonym niedopatrzeniem. Przebieg wydarzenia zostanie dokładnie opisany w kronikach, a zdjęcia z wystawy fotograficznej po trwałym oprawieniu, powiększą zasoby materiałów archiwalnych.

­

Tekst: Irena Czerwińska – kronikarz Koła i Zespołu

Foto: Jacek Fuchs


Zobacz też:

Dachowanie w Turkowicach. Dwie osoby poszkodowane – ZDJĘCIA

Dachowanie w Turkowicach. Dwie osoby poszkodowane – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie