Gmina Hrubieszów pomaga Ukrainie (ZDJĘCIA)

Trwają działania w Gminie Hrubieszów, związane z pomocą uchodźcom wojennym oraz tym, którzy pozostali w ogarniętym rosyjską agresją kraju.

Reklamy

Informacje ze strony Gminy Hrubieszów:

Działania w Gminie Hrubieszów wciąż trwają, zapraszamy do zapoznania się z kolejnym raportem naszej pracy.

Jak już wcześniej Was informowaliśmy, cały czas prowadzimy zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy. Otrzymujemy dostawy z całej Polski, ale również z krajów sąsiadujących. Ilość rzeczy, jaka do nas trafia, przekracza nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie, bo bez niego nie moglibyśmy w takim stopniu pomóc naszym wschodnim sąsiadom.

Reklamy

W ostatnim tygodniu zrealizowaliśmy 6 transportów do Włodzimierza Wołyńskiego – przekazaliśmy głównie medykamenty, żywność oraz ciepłe ubrania i koce, a także 6 łóżek do dializ oraz 140 worków na krew do szpitala we Włodzimierzu.

Dodatkowo przekazaliśmy jeden transport z przeznaczeniem dla dzieci w Czerwonogradzie.

Otrzymane dary przyjmujemy, segregujemy i przekazujemy dalej z 3 lokalizacji:

Wołajowice 33 – Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach,

Moniatycze 148 – Szkoła Podstawowa w Moniatyczach,

Kozodawy 83 – Szkoła Podstawowa w Kozodawach.

Prowadzimy 5 punktów kwaterunkowych, w których możemy jednocześnie zakwaterować niemal 140 osób. A już w tym tygodniu planujemy, poprzez otwarcie kolejnych punktów, zwiększyć tę liczbę do co najmniej 160 miejsc noclegowych.

OSP Czerniczyn nieprzerwanie od 11 dni pełni służbę na przejściu granicznym w Zosinie, obsługując uchodźców oraz wożąc ich do punktu recepcyjnego w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. OSP KOBŁO zostało zadysponowane do pomocy na granicy. OSP Obrowiec dowozi wolontariuszki z Kół Gospodyń Wiejskich na przejście graniczne w Zosinie, w celu wydawania przez nie posiłków oraz pomocy w obsłudze przejścia. OSP Brodzica, OSP Moniatycze, OSP KSRG Dziekanów i OSP KSRG Teptiuków, dysponujące samochodami operacyjnymi, wykonują zadania zlecone przez Państwową Straż Pożarną, czyli np. dowozy uchodźców do punktów recepcyjnych lub pomoc przy przygotowaniu tych punktów. Jednostki dysponujące samochodami osobowymi: OSP Kułakowice Trzecie, OSP Ślipcze, OSP Ubrodowice oraz OSP Nowosiółki i OSP Kozodawy, pomagają przy rozładunku oraz załadunku asortymentu dostarczanego do naszych magazynów.

KGW z gminy Hrubieszów oraz Centrum Integracji Społecznej w Mienianach gotują, pieką oraz robią kanapki, które są dostarczane na przejście graniczne w Zosinie, do punktu recepcyjnego w HOSiR, Komendę PSP, obsługują punkty kwaterunkowe na terenie gminy, łącznie z przygotowaniem posiłków, a także prowadzą dyżury na przejściu granicznym w Zosinie – w namiocie PSP, gdzie zaopatrują ludzi przekraczających granicę w posiłki, koce oraz ciepłe ubrania.

Dzięki wsparciu naszych mieszkańców i samorządów zrzeszonych w Związku Gmin Lubelszczyzny, na przejścia graniczne w Zosinie i Dołhobyczowie dostarczyliśmy wózki dla osób niepełnosprawnych oraz chodziki.

Jesteśmy w stałym kontakcie z punktami recepcyjnymi z terenu powiatu hrubieszowskiego, którym przekazaliśmy numery kontaktowe do koordynatorów gminnych, w celu kierowania uchodźców do gminnych punktów kwaterunkowych.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i zachęcamy do dalszego wspierania naszych zbiórek. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 579 470 085 oraz mailowego na ukraina@gminahrubieszow.pl

­

(info i fot. Gmina Hrubieszów)


LubieHrubie na Instagramie