Gmina Hrubieszów: Pożar w Szpikołosach – ZDJĘCIA

Dziś doszło do pożaru kotłowni w budynku jednorodzinnym w miejscowości Szpikołosy, w gminie Hrubieszów, w którym ucierpiała jedna osoba.

Reklamy

Hrubieszowscy strażacy informują, że dziś o godzinie 12:23 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymało zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku jednorodzinnym w miejscowości Szpikołosy.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu zasilania energii elektrycznej w budynku oraz ugaszeniu pożaru jednym prądem wody w natarciu.

W piwnicy występowało duże zadymienie, strażacy pracowali więc w aparatach ochrony dróg oddechowych. W budynku znajdowała się osoba starsza, nie poruszająca się samodzielnie, którą ewakuowano. Następnie oddymiono i przewietrzono budynek oraz sprawdzono go kamera termowizyjną pod kątem ukrytych zarzewi ognia.

W wyniku pożaru ucierpiał właściciel budynku, u którego nadpaliły się włosy. Pomocy udzielił mu Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejsce zdarzenia przybyło również Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

Działania trwały około 1,5 godziny, brały w nich udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziekanowie – łącznie 14 strażaków.

Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było nieumyślne zaprószenie ognia. Wstępnie straty oszacowano na 10 tys. zł.

(info i fot. KP PSP w Hrubieszowie)


230 pożarów, 20 fałszywych alarmów – hrubieszowscy strażacy podsumowali rok 2020

230 pożarów, 20 fałszywych alarmów – hrubieszowscy strażacy podsumowali rok 2020


LubieHrubie na Twitterze