28 września 2023

Gmina Hrubieszów: Rowerowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w Gminie Hrubieszów w tym roku został zorganizowany pod hasłem „Rajd Rowerowy”.

Reklamy

 

Wójt Gminy Hrubieszów Jan Mołodecki oraz Rada Gminy, Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach, Sołtys wsi Gródek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Gródka zaprosiły dzieci z terenu gminy na rajd rowerowy i spotkanie integracyjne nad Huczwą w pobliżu grodziska. Dzieci ze szkół podstawowych w Moniatyczach, Stefankowicach, Czerniczynie, Dąbrowie, Mienianach,Ślipczu i Husynnym w liczbie ponad stu osób przyjechały do Gródka spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Organizatorzy zapewnili najmłodszym mieszkańcom swojej gminy szereg niespodzianek, spotkanie edukacyjne z funkcjonariuszem policji z Komendy Powiatowej w Hrubieszowie, który przypomniał o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach oraz o bezpiecznych wakacjach. Druhowie z Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy a największym powodzeniem cieszyła się możliwość obsługi prądownicy i polewanie wodą. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Strzelce, tablice interaktywne oraz gry tematyczne to było to co dzieci lubią najbardziej. Przejażdżka służbowym samochodem Straży Granicznej z placówki w Hrubieszowie uzupełniła ofertę dla najmłodszych.

Reklamy

Panie z KGW w Gródku zadbały o to aby dzieci nie były głodne, kiełbaski z rożna, ciepłe gofry i domowy kompot znikały ze stołów błyskawicznie.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal za uczestnictwo w rajdzie.

Reklamy

Organizatorzy dziękują dyrektorom szkół, opiekunom, druhom z OSP w Teptiukowie, paniom z KGW w Gródku za pomoc w organizacji dnia dziecka.