Gmina Hrubieszów: Srebrne Świerki strzeliły dziesiątkę

Klub Seniora „Srebrne Świerki” powstał w 2009 roku. Działalność rozpoczęli od założenia zespołu śpiewaczego. W tym roku obchodzą 10 – lecie swojej działalności.

Reklamy

 

Na początku akompaniował im Pan Tarnowski, obecnie instruktor GOK Wołajowice Jan Kaczkowski. Panie śpiewają a także wystawiają scenki teatralne. Już w pierwszym roku działalności „Srebrne Świerki” napisały projekt, który zaowocował grantem  Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi.

W 2013 w ramach projektu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” klub przygotował dwa widowiska obrzędowe „Wigilia z kolędnikami” i „Sobótka”. Biorą czynny udział we wszystkich uroczystościach na terenie gminy i nie tylko.

W roku 2009 na gminne rozpoczęcie wakacji  „Zachowaj trzeźwy umysł” zrobili 1200 pierogów. Innym razem dla młodszych dzieci z okazji Dnia Dziecka uszyli maskotki. Prowadzą warsztaty, uczestniczą w kursach ale także jeżdżą na wycieczki – szkoleniowe i krajoznawcze. Biorą udział w licznych przeglądach artystycznych. Obecnie przygotowują się do realizacji projektu pt. Powrót do przeszłości – Darcie pierza.

Od samego początku kołu szefuje Weronika Siatka.

Na Jubileuszowym spotkaniu Klub Seniora Srebrne Świerki otrzymał, oprócz licznych gratulacji i podziękowań oraz słów uznania nagrody i prezenty.

Na uroczystość 10 – lecia przybyli przedstawiciele władz samorządowych, z wójtem Gminy Hrubieszów Tomaszem Zającem. Była dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach Aleksandra Muzyczuk, która wspomaga prace klubu i wielu innych gości w tym przedstawiciele zespołów artystycznych działających w sąsiedztwie Kułakowic Trzecich. Jubileusz uświetniły występy zespołu „Czerwona Jarzębina” z Moroczyna oraz Jubilaci czyli zespół „Srebrne Świerki”, który wystawił także scenki kabaretowe.

 

 

 

tekst i fot.: Jacek Fuchs – GOK Wołajowice.