Gmina Hrubieszów: Szczęśliwy finał poszukiwań 88-latki

Odnalezieniem 88-letniej kobiety z gminy Hrubieszów zakończyła się prowadzona wczoraj akcja poszukiwawcza mundurowych. W godzinach porannych córka zaginionej poinformowała dyżurnego policji o zaginięciu matki.

Reklamy

 

Odnalezieniem 88-letniej kobiety z gminy Hrubieszów zakończyła się przeprowadzona wczoraj akcja poszukiwawcza mundurowych. Zgłoszenie o zaginięciu kobiety hrubieszowscy policjanci otrzymali wczoraj rano. Córka zaginionej poinformowała oficera dyżurnego o zaginięciu matki.

Tego poranka opiekunka, która przychodzi do staruszki, nie zastała jej w domu. Zaniepokoił ją fakt, że drzwi w jej domu były otwarte. Po wejściu do wnętrza zobaczyła, że panuje tam bałagan. Sprzęty domowe są poprzewracane, a jej podopiecznej nie ma w domu. Zaniepokoiła się, że mogło się wydarzyć coś złego. Zadzwoniła więc do córki 88-latki, a ta powiadomiła policjantów, którzy niezwłocznie podjęli czynności poszukiwawcze.

Do akcji włączyli się policjanci, strażacy z okolicznych OSP, straż graniczna z psem tropiącym oraz okoliczni mieszkańcy. Do działań został użyty także dron.

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań przy zaangażowaniu wielu osób, odnaleziono 88-latkę leżącą w przydrożnym rowie około kilometra od jej domu. Kobieta była zmarznięta, skąpo ubrana, nie posiadała nawet butów. Policjanci okryli staruszkę kocem i wezwali na miejsce pogotowie. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie otrzymała niezbędną pomoc.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)