Gmina Hrubieszów: Tu lubię być!

To tytuł konkursu jaki zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach, Wójt i Rada Gminy Hrubieszów dla świetlic działających na terenie gminy Hrubieszów.

Reklamy


W tegorocznym konkursie – to już VIII edycja – udział wzięło 14 świetlic tj. Brodzica, Dziekanów, Kozodawy, Masłomęcz, Moniatycze, Moroczyn, Stefankowice, Stefankowice-Kolonia, Ślipcze, Czumów, Dąbrowa, Nowosiółki, Ubrodowice i Teptiuków.

W dniu 30 listopada 2015 roku komisja konkursowa odwiedziła i obejrzała wszystkie zgłoszone do konkursu świetlice. Sprawdzano kroniki i dokumentację prowadzonych działań. Przeprowadzono także rozmowy z pracownikami świetlicowymi, sołtysami i przewodniczącymi Kół Gospodyń Wiejskich. Ostatecznie dokonano oceny, podsumowując działalność za 2015 rok.

Pierwszą nagrodę przyznano świetlicy w Stefankowicach, drugą nagrodę otrzymała świetlica w Teptiukowie, a trzecią świetlica w Ślipczu.

Wyróżniono także świetlice w: Dąbrowie i Czumowie. Pozostałe placówki otrzymały nagrody pocieszenia. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Wójta i Radę Gminy Hrubieszów.

Uroczystego podsumowania konkursu dokonano podczas Gali Wręczenia Nagród, która odbyła się 17 stycznia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach. Ogłoszeniu wyników konkursu towarzyszyła część artystyczna w wykonaniu dzieci ze świetlicy w Stefankowicach i występ zespołu „To i Owo na Ludowo” z Gródka.info i fot. UG Hrubieszów