Gmina Hrubieszów: W zaczarowanym świecie lektur

W dniu 14 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach odbył się Gminny Turniej Czytelniczy „W zaczarowanym świecie lektur”, który adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Hrubieszów.

Reklamy

 

Trzyosobowe drużyny zmagały się z lekturami „Plastusiowy pamiętnik”, „Zaczarowana zagroda”, „Królowa Śniegu” oraz wybranymi wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

W turnieju uczestniczyły drużyny ze szkół w Czerniczynie, Husynnem, Moniatyczach, Ślipczu, Stefankowicach i Szpikołosach.

Organizatorzy przygotowali sześć zadań konkursowych, z którymi wszyscy uczestnicy konkursu poradzili sobie znakomicie, a najlepszą znajomością lektur wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Husynnem zajmując I miejsce, II miejsce zajęli  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stefankowicach, a III miejsce Szkoła Podstawowa w Moniatyczach.

Organizatorem konkursu były: Biblioteka Publiczna w Dziekanowie i Biblioteka Publiczna w Stefankowicach, działające w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

 

tekst i fot.: Jacek Fuchs, GOK Wołajowice