29 września 2023

Gmina Hrubieszów: Warsztaty zdobienia zakończone

W warsztatach decoupage bezpośrednio udział wzięło 50 osób, 25 osób dorosłych i 25 osób młodych. Popołudniowe zajęcia z dziećmi, ich rodzicami oraz seniorami trwały od 3 lutego 2014 r. do 29 marca 2014 r., prowadzone były w świetlicach wiejskich w Moniatyczach, Mienianach, Teptiukowie, Czumowie oraz Moroczynie.

Reklamy

Zakończyliśmy prowadzenie warsztatów, które odbywały się w ramach projektu „Zostawić ślad – warsztaty promujące lokalne rękodzieło wczoraj i dzisiaj w Gminie Hrubieszów” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej realizowanego przez Stowarzyszenie Hrubieszowskie „Lepsze Jutro” Lokalna Grupa Działania w partnerstwie z Gminą Hrubieszów.

W warsztatach bezpośrednio udział wzięło 50 osób, 25 osób dorosłych i 25 osób młodych. Popołudniowe zajęcia z dziećmi, ich rodzicami oraz seniorami trwały od 3 lutego 2014 r. do 29 marca 2014 r., prowadzone były w świetlicach wiejskich  w Moniatyczach, Mienianach, Teptiukowie, Czumowie oraz Moroczynie.

Reklamy

Uczestnicy przyswajali różne techniki w zakresie decoupage. Zapoznali się ze sposobami ozdabiania przedmiotów szklanych, drewnianych z wykorzystaniem motywu serwetkowego i papieru ryżowego. Zastosowali popularną metodę postarzania przedmiotów, jaką są spękania. A wszystko to odbyło się pod czujnym okiem trenera Pani Elizy Romańskiej.

Z wypowiedzi samych uczestników projektu możemy wnioskować, że czas poświęcony na warsztaty nie był czasem straconym. Nikt się nie nudził, a zdobyte umiejętności uczestnicy wykorzystają w dalszym rozwoju swoich zainteresowań. Powstałe w czasie warsztatów prace prezentowane są już w bibliotekach, świetlicach wiejskich.

Reklamy

W okresie późniejszym wszystkie prace wykonane przez uczestników projektu podczas warsztatów będą prezentowane w zorganizowanych w ramach projektu wystawach pt. „Przyjemne z pożytecznym”. Naprawdę będzie co oglądać i podziwiać!

A  kwietniu kolejne warsztaty, tym razem z biżuterii tradycyjnej!!!

 

Zdjęcia »

 

źródło i fot. LGD Lepsze Jutro