Gmina Hrubieszów: Wschodnia strona Animacji, za nami półmetek naszych działań

Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach realizuje zadanie pod nazwą Wschodnia strona ANIMACJI. Przed nam jeszcze tylko dwa tygodnie działań.

Reklamy

 

Pierwsze inicjatywy ruszyły jeszcze we wrześniu jednak największa część zadań została skumulowana w październiku br.

 

Zakończyliśmy realizację 2 inicjatyw:

Tkanie na spontanie. Wczoraj, dziś i jutro – warsztaty dla grupy tkackiej, które odbyły się w dniach 26 – 28.09.2019. Trzy dni ciężkiej pracy pozwoliły uczestnikom na poznanie nowych technik takckich, naukę osnuwania krosna czteronicielnicowego oraz naukę nowych wzorów. Efekty warsztatów można było podziwiać podczas Dnia Otwartego w Pracowni Tkackiej w Dąbrowie Masłomęckiej, 29.09.2019r. To pierwsza inicjatywa, która została zrealizowana i zakończona.

Słowem i nutą – spotkania ze sztuką – W ramach inicjatywy odbyły się spotkania tematyczne, podczas których, uczestnicy przy dźwiękach gitary czytali min. wiersze lokalnych poetów. W ramach inicjatywy mieszkańcy Gminy Hrubieszów obejrzeli spektakl SZEKSPIR I “WIECZÓR TRZECH KRÓLI” w Teatrze im. J. Osterwy oraz “Od Opola do San Remo” w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

 

W trakcie realizacji jest jeszcze 5:

Międzypokoleniowe potyczki teatralne – trwają próby do spektaklu Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, w którym udział wezmą mieszkańcy Kosmowa.

Uczestnicy warsztatów teatralnych w ramach inicjatywy będą mieli możliwość zobaczenia sztuki „Skrzypek na dachu” w Teatrze im. J. Osterwy.

Premiera przedstawienia Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków odbędzie się 26.10.2019 o godz. 16:00 w świetlicy w Kosmowie.

Cykl warsztatów kreatywno – kulturalnych – grupa kobiet spotyka się w świetlicy w Maslomęczu 4 razy w tygodniu, gdzie uczestniczy w zajęciach z robienia świec, mydełek, malowania na szkle oraz szydełkowania. Wszystkie prace, które powstaną na warsztatach będzie można obejrzeć w świetlicy na zorganizowanej przez uczestników wystawie.

Bo ja tańczyć chcę – warsztaty taneczne dla mieszkańców Gminy Hrubieszów. Uczestnicy spotykają się raz w tygodniu, gdzie przez kilka godzin trenują układy taneczne pod czujnym okiem instruktora tańca. Nabyte umiejętności zaprezentują na balu, który odbędzie się 25.10.2019r.

Wrócimy do przeszłości – darcie pierza – widowisko teatralne przygotowane zostało przez klub seniora. Uczestnicy zakończyli właśnie próby do przedstawienia o tematyce dawnego. Scenariusz napisali w oparciu o własne wspomnienia. Widowisko zostanie przedstawione dla mieszkańców Gminy Hrubieszów podczas Dnia Seniora w Kułakowicach Trzecich, który odbędzie się w dniu 19.10.2019 w tamtejszej świetlicy.

Teatr kukiełkowy – warsztaty – zajęcia dla mieszkańców Gminy Hrubieszów z tworzenia lalek wykorzystywanych w teatrze kukiełkowym. Uczestnicy warsztatów zakończyli prace nad lalkami oraz scenografią. Rozpoczynają próby do przedstawienia, które odbędzie się w dniu 30.10.2019r.

 

Te inicjatywy nie odbyłyby się gdyby nie aktywność lokalnych liderów (autorów inicjatyw): Bogumiła Baj, Bożena Grzegorzek, Agnieszka Kyć, Magdalena Bojarska, Marta Solarska, Weronika Siatka, Zofia Jadczuk oraz wielu osób, które wspierały je podczas realizacji tego projektu.

Zadanie Wschodnia strona ANIMACJI dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

 

info i fot. GOK Wołajowice