Gmina Hrubieszów: Wschodnia Strona Animacji zakończyła realizację projektu

Projekt realizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach i składał się z dwóch części.

Reklamy

 

W ramach pierwszej z nich przeprowadzona została diagnoza.  Na podstawie badań wybrane zostały inicjatyw kulturalne. Tym etapem zakończyliśmy realizację pierwszej części zadania. Kwota dofinansowania pierwszego etapu to 8000 zł. pokryta w całości ze środków NCK.

Realizację drugiej części zadania rozpoczęliśmy w ostatnim tygodniu sierpnia. Zrealizowaliśmy 7 inicjatyw przy współpracy z mieszkańcami Gminy Hrubieszów, były to:

Reklamy

Teatr kukiełkowy – warsztaty – zajęcia dla mieszkańców Gminy Hrubieszów z tworzenia lalek wykorzystywanych w teatrze kukiełkowym oraz przygotowanie scenografii do przedstawienia. Przygotowanie przedstawienia. Inicjatorka Zofia Jadczuk.

Tkanie na spontanie. Wczoraj, dziś i jutro – warsztaty dla grupy tkackiej oraz pokaz nabytych umiejętności dla mieszkańców gminy. Inicjatorka Bogumiła Baj.

Bo ja tańczyć chcę – warsztaty taneczne zakończone pokazem tanecznym. Inicjatorka Marta Solarska.

Międzypokoleniowe potyczki teatralne – Warsztaty teatralne, przedstawienie dla mieszkańców gminy. Inicjatorka Agnieszka Kyć.

Słowem i nutą – spotkania ze sztuką – spotkania tematyczne związane z szeroko pojętą sztuką.  Inicjatorka Bożena Grzegorzek.

Cykl warsztatów kreatywno – kulturalnych – warsztaty z szydełkowania, malarstwa, tworzenia mydełek i świec. Wystawa wykonanych przedmiotów. Inicjatorka Magdalena Bojarska.

Wrócimy do przeszłości – darcie pierza – widowisko teatralne przygotowane przez klub seniora o tematyce dawnego obrzędy darcia pierza. Inicjatorka Weronika Siatka.

 

Kwota dofinansowania drugiej części zadania to 20 900zł. ze środków NCK oraz 1 100zł. ze środków GOK.

Podsumowanie zadania odbędzie się w dniu 12.11.2019 o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

Projekt Wschodnia strona ANIMACJI dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

 

tekst i fot.: GOK Wołajowice