Gmina Hrubieszów: Wspomnienia z wycieczki do Budapesztu

Stolica Węgier Budapeszt oraz położone 20 km od stolicy Szentendre i słynący z winnic Eger, to cel wycieczki organizowanej przez Stowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty.

Reklamy

 

Budapeszt to miasto z wielowiekową historią położone na dwóch brzegach Dunaju Buda i Pesztu, które   w czasie II wojny światowej nie zostało zniszczone i architektura minionych epok przenika się ze współczesnością, a dopełnieniem urbanistyki miasta jest wszechobecna zieleń.

Panorama miasta z góry Gellerta o zachodzie słońca i widok zapalających się w mieście świateł staje się czymś magicznym. Dopełnieniem wrażeń był rejs po Dunaju gdzie iluminacja miasta robi wrażenie, a zwłaszcza budynek parlamentu węgierskiego i oświetlone mosty.

Reklamy

Szentendre miasteczko z klimatem, urokliwe, pełne artystów, z mnóstwem sklepików z regionalnymi wyrobami, w tym również z manufakturą ozdób na Boże Narodzenie, gdzie znaleźć  można również muzeum Marcepana. Wszędzie cisza, spokój, choć gdzieś z końca placu wydobywał się dźwięk gitary i  śpiew.

Eger, miasto z bogatą historią pamiętającą oblężenia i panowanie tureckie, położone wśród winnic i piwniczek z winem, z kąpieliskami źródeł termalnych.

Wycieczka odbyła się w dniach 3-5 lipca br. Realizowana była  przez hrubieszowskie Biuro Podróży Laguna Tour.

 

 

Danuta Kloc