Gmina Hrubieszów: Zajęcia wakacyjne poprowadzili studenci z Chin

W gminie Hrubieszów w dniach 21 – 27 lipca studenci Christy Chan z Chin i Marcos Lee z Hong Kongu przeprowadzili w języku angielskim cykl zajęć integracyjnych, grupowych, sprawnościowych, zabaw, gier. Młodzież miała okazję poznać naukę pisania chińskiej kaligrafii, jedzenia pałeczkami, oglądali prezentacje na temat życia i kultury ludzi z państw azjatyckich, uczyli się wymawiać podstawowe zwroty grzecznościowe w języku chińskim.

Reklamy

Zajęcia z praktykantami rozbudziły ciekawość świata, a ich realizacja sprzyjała nauce poprzez zabawę, przekraczanie horyzontów, łamanie stereotypów związanych z innymi narodowościami, a także jest okazją do poznania różnych kultur.

W celu pokazania naszych walorów turystycznych Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach zorganizował wycieczki studentom i towarzyszącemu tłumaczowi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum im. ks. Stanisława Staszica i spacerze po Hrubieszowie. W kolejnych dniach zwiedziliśmy ruiny zamku w Kryłowie, odwiedziliśmy figurę św. Mikołaja w Koloni Kryłów, zachowane budynki po Towarzystwie Rolniczym Hrubieszowskim w Dziekanowie, siedzibą Ośrodka Kultury w Wołajowicach, pałac i cerkiew w Dołhobyczowie, jedną z największych w Polsce drewnianą cerkiew w Dłużniowie, pałac w Czumowie, gospodarstwo agroturystyczne Wołynka, wieżę widokową w Gródku, rezerwat „Suśle wzgórza” w Chochołowie, przełomy Bugu w Ślipczu. 

Dla obu stron była to ogromna przygoda i możliwość wymiany dobrych praktyk i nowych doświadczeń, chociażby domowe pieczenia ciastek, lokalne tradycyjne jedzenie, mogli obcować z dziką przyrodą nadbużańskich terenów. A wielokulturowe ognisko integracyjne było podsumowaniem zrealizowanych działań. 

Organizatorami zajęć dla dzieci byli Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach, Sołtys, rada Sołecka i Koło Gospodyń wiejskich w Czumowie. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, który włączyli się w zorganizowanie wyżywienia i zapewnienie noclegu studentom i tłumaczowi. 

 

Zdjęcia »


źródło i fot. GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach