Gmina Hrubieszów: Zapraszmy na spektakl Brzydkie Kaczątko

Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach zaprasza na spektakl „Brzydkie Kaczątko”, który wystawiony będzie w Zespole Szkół w Moniatyczach oraz w Szkole Podstawowej w Mienianach.

Reklamy


13 września o godz. 11.00 w Zespole Szkół w Moniatyczach oraz 20 września o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej w Mienianach odbędzie się spektakl „Brzydkie Kaczątko”. Wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki „ależ Gustawie” i współfinansowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt „Brzydkie kaczątko” obejmuje spektakl pod tym samym tytułem oraz warsztaty dla dzieci i nauczycieli. 

Czy można z dziećmi rozmawiać o nietolerancji, samotności, odrzuceniu? – najnowsza premiera Fundacji – ależ Gustawie! spektakl „Brzydkie kaczątko” powstał z inspiracji baśnią H. CH. Andersena i  skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Opowiedziana w oryginalny sposób – tylko za pomocą obrazów i dźwięków – muzycznie zilustrowana historia innego niż wszystkie kaczątka, w lekkiej i zabawnej formie dotyka ważnych zagadnień i oswaja trudne tematy.

Czy brzydkie kaczątko poradzi sobie ze swą odmiennością? Czy mieszkańcy podwórka go zaakceptują? Czy znajdzie przyjaciół? Jak potoczą się jego losy? O tym i różnych emocjach towarzyszących dzieciom na co dzień będzie można porozmawiać w czasie warsztatów pospektaklowych, prowadzonych przez aktorów i dostosowanych formą do wieku odbiorców.

Zapraszamy!